Bilgisayarda hiçbir şeyin açılmaması

Dolomedes

Decapat
Daha fazla  
Geçen gün bilgisayarda üzgün surat çıktı, daha sonra açıldığında başlat menüsü açılmadı. Aynı şekilde Windows ile alakalı hiçbir şey; Windows Defender, fotoğraflar, videolar, Office programları, Discord ve birçok oyun açılmıyor. Ses açma kısma yeri bile kayboldu. Birkaç oyuna ve internete girebiliyorum sadece. Dün de bilgisayarı açınca fotoğraftaki yazı çıktı. Ortalama 1 saat sonra bilgisayar açıldı ama hiçbir şey düzelmedi. Sorun hard diskte mi? Format atacağım ama yeni bir HDD alıp mı atayım yoksa aynı HDD'ye atayım mı?

IMG_20210504_221257.jpg

Aynen kanka mavi ekran olunca yüzde yüz virüs oluyor, zaten mavi ekran hata analizi kategorisi "Kaspersky indirip tam tarama yap" demek için açıldı.
Denememiz gerekecek mecburi.

Doğruyu söyluyoruz da soruyuda bilmeyen birisi soruyor yardım istiyor sizce konuya böyle mesaj yazıp soruyu soranı daha tedirgin etmek mantıklı mı?
hocam sonradan anladım olayı 2. sayfaya verdiğim cevabı görürseniz anlarsınız bir şey görmeden yorum yapmayın

Arkadaşlar format atıp HD Tune ile diski taradım ve 2 tane bad sector çıktı. Ne yapmalıyım? Yeni HDD mi almam gerek.

Dosya Ekleri

• IMG_20210507_145329.jpg
    IMG_20210507_145329.jpg
    216,5 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20210507_145336.jpg
    IMG_20210507_145336.jpg
    162,5 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20210507_145341.jpg
    IMG_20210507_145341.jpg
    162 KB · Görüntüleme: 32
Arkadaşlar format atıp HD Tune ile diski taradım ve 2 tane bad sector çıktı. Ne yapmalıyım? Yeni HDD mi almam gerek.

Hocam dediğim HDD Regenerator programını deneyin. Geçen gün 135 Bad Sector onardım ve disk sağlam çalışmaya devam etmekte. Fiziksel olmayan Bad Sector'lerde %60 oranında başarı vaad etmiş deneyin bence. Muhtemelen onarır gibi hocam ama diske çok güven olur mu orasını bilmem.

Hocam dediğim HDD Regenerator programını deneyin. Geçen gün 135 Bad Sector onardım ve disk sağlam çalışmaya devam etmekte. Fiziksel olmayan Bad Sector'lerde %60 oranında başarı vaad etmiş deneyin bence. Muhtemelen onarır gibi hocam ama diske çok güven olur mu orasını bilmem.
Yapacağım hocam. Ama nasıl yapıldığına dair bir fikrim yok. YouTube'da vs güzel anlatan bir video var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı