Bilgisayarda iki işletim sistemi birden nasıl kullanılır?

Yer
6'lı Beypazarı Paketi
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, elimde Opteron 3365 8C/8T işlemcili, 4+4 8 GB bellekli, ATI Radeon 3000 Graphics ekran kartlı (512 MB) bir sistem var. Bu sistemde Windows 10 kullanıyorum ama yavaş yavaş da Linux dünyasına geçmek istiyorum. Bu sebeple @illedelinux kurasım var ama biraz çekiniyorum. Hem Windows, hem de @illedelinux'u kullanabilir miyim?

Not: Elimde silicon Power 1 TB taşınabilir HDD var ama nasıl ona işletim sistemi kurarım bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet arkadaşlar, elimde Opteron 3365 8C/8T işlemcili, 4+4 8 GB bellekli, ATI Radeon 3000 Graphics ekran kartlı (512 MB) bir sistem var. Bu sistemde Windows 10 kullanıyorum ama yavaş yavaş da Linux dünyasına geçmek istiyorum. Bu sebeple @illedelinux kurasım var ama biraz çekiniyorum. Hem Windows, hem de @illedelinux'u kullanabilir miyim?

Not: Elimde silicon Power 1 TB taşınabilir HDD var ama nasıl ona işletim sistemi kurarım bilmiyorum.
Dual Boot yapabilirsiniz.

@illedelinux @Kerem00 hemen bilgili arkadaşlardan bazılarına seslenelim. Aşağıdaki konuya da bir bak önce.

İkisini aynı anda kullanabilirsiniz. İlledelinux'ta Calamares yükleyici seçeneği olması gerek.(USB'den canlı olarak başlattığınızda görmeniz gerek.) Onunla kurulumu yapıp disk seçimi yerinde "Elle"yi seçin. HDD'yi birincil bölüm, dosya sistemi EXT4, bağlama noktası "/" olarak biçimlendirin ve kuruluma devam edin.

Not: Düzgün çalışması için UEFI/BIOS üzerinde varsa "Secure Boot"u kapatın. Windows'ta güç seçeneklerinden "Hızlı Başlatma"yı kapatın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı