Eski Sisteme Hangi İşletim Sistemi Kullanılır?

No44

Decapat
Merhaba bende çok eski bir sistem var ben bu sistemi canlandırmak istiyorum bu nedenle de şu an XP yüklü kasama Windows 7, 8.1 Lite veya Linux sistemlerinden birini (Lubuntu tercihimdir) yüklemek istiyorum.

Çeşitli programlar ile başka flash bellekler ile boot edip yüklemeyi denedim ama Windows da simgeden sonra bir hareket olmuyor yada mavi ekran hatası veriyor. Linux da ise dili falan seçiyorum HDD'ye yüklemeye veya flash tan çalıştırmaya basıyorum ve donup kalıyor. Bunun bir çözümü bilen ve düşük sistem için Türkçe işletim önerilerinizi bekliyorum. (Chrome OS min. kaçtır?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bileşenleri tam olarak nedir? RAM, işlemci, harddisk boyutu ve hızı vs. Sistemi canlandırmanın en basit yolu SSD eklemektir 130-140 liralık bir bütçe ile 120gb SSD alarak sisteminizi oldukça canlarıbilirsiniz.

Düşündüğüm kadar eski ise Windows işletim sistemlerinden uzak durun. Düşük sistemler için yapılmış Linux iyidir.
Eğer işlemcin x64 destekliyorsa fazla özellik istemeyen x64 Linux kurabilirsin.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sistem baya eski SSD atmaya falan değmez.
Özellikler 512 MB RAM,
64 MB ONBOARD EKRAN KARTI,
40 GB HDD (7200 HIZDA),
TEK ÇEKİRDEK CELERON İŞLEMCİYDİ.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı