Bilgisayarda internet çekmiyor

Levgae.jar

Hectopat
Yer
Ankara
Merhaba arkadaşlar. Telefonlarda internet çekiyor fakat bir dizi ya da internetten bir araştırma yapmak istediğimde internet yüklenmiyor. Bu durum sadece bilgisayarda böyle Ethernet kullanmıyorum ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Hocam modem kolidorda duvarlar beton perde Ethernet kablosu bağlamam için yaklaşık 5-10M kablo lazım bilgisayar konumuda modeme çok ters kablosu bayağı çirkin durur diye tercih etmiyorum.
Hocam en sağlıklısı ethernet kablosu bağlamanız. duvarın üstünden tavandan vs vida ile çivileyebilir veyahut bantlayabilirsiniz.

Hocam modem kolidorda duvarlar beton perde Ethernet kablosu bağlamam için yaklaşık 5-10M kablo lazım bilgisayar konumuda modeme çok ters kablosu bayağı çirkin durur diye tercih etmiyorum.
Ben odamın kapısından çıktığımda modem tepemde kalıyor ama ethernet kullanıyorum iyi bir bağlantı istiyorsan ethernet kullanmak zorundasın.

İyide hocam kablo kapatıcı vs. kullansam yine çirkin duruyor aynı odadaki telefonda sıkıntı yok bilgisayarda var Ethernet'ten başka çözüm yok mu?
Yani sinyal güçlendirici alabilirsin ne kadar iyi çalışıyorlar bilmiyorum. Modemini daha kaliteli bir şey alabilirsin çözüm olur mu bilmem. Ya da bilgisayarının yerini değiştirebilirsin.

İyide hocam kablo kapatıcı vs. kullansam yine çirkin duruyor aynı odadaki telefonda sıkıntı yok bilgisayarda var Ethernet'ten başka çözüm yok mu?

İyi bir Wi-Fi adaptörü almanız gerekecek, fakat bu Ethernet kablosuna göre pahalıya patlar. Eğer Ethernet kalın olduğundan çirkin olduğunu söylüyorsanız bu kabloya bakabilirsiniz. Kendim kullanıyorum çok ince.

Son düzenleme:
İyi bir Wi-Fi adaptörü almanız gerekecek, fakat bu Ethernet kablosuna göre pahalıya patlar. Eğer Ethernet kalın olduğundan çirkin olduğunu söylüyorsanız bu kabloya bakabilirsiniz. Kendim kullanıyorum çok ince.

Hocam acaba sorun bilgisayarda mı yoksa modemde mi telefonda rahatlıkla internet çekiyor fakat sorun bilgisayarda.

Geri
Yukarı