Çözüldü Bilgisayarda internet çekmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arda.66

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda internetim çok kötü çekiyor. Maalesef modeme uzak olduğum için kablo çekme imkanım yok, normal bilgisayara takılan aletlerden kullanıyorum TP-Link'in ama bayağı eski ve kabloya dokunduğum zaman internet gidiyor 4,5 dakika onunla uğraşıyorum. En iyi çözüm nedir?

Çözüm
router diyor bir videoda ama direkt anakarta bağlasam bir sorun olur mu? (son sorum merak etmeyin yardımlarınız için teşekkürler :D )
Ethernet kablosundan mı bahsediyorsun? Eğer öyleyse evet doğrudan anakarta takacaksın.
Anakart-- PC yanı powerline-- elektrik hattı-- modem yanı powerline-- modem.

Router diyor bir videoda ama direkt anakarta bağlasam bir sorun olur mu? (son sorum merak etmeyin yardımlarınız için teşekkürler :D ) çözüm nasıl işaretleniyorsa bulup işaretlerim.
Sağdaki tike basacaksınız eğer yoksa rapordan çözüm diyeceksiniz.

@Arda.66
Bilgisayarda internetim çok kötü çekiyor. Maalesef modeme uzak olduğum için kablo çekme imkanım yok, normal bilgisayara takılan aletlerden kullanıyorum TP-Link'in ama bayağı eski ve kabloya dokunduğum zaman internet gidiyor 4,5 dakika onunla uğraşıyorum. En iyi çözüm nedir?
Powerline alabilirsiniz ama biraz pahalıdır.

İnterneti arttırmaz, Wi-Fi menzilini genişletir, tazeler.

sorununu çözdüysem çözüm olarak işaretler misin?

1677606171026.png

Elimde şu an bu var sanırım aynı işe yarıyorlar ama bu bir alt modeli sizin linkini attığınızı alırsam internet problemim çözülür mü?

edit: bu routerler iş görür mü?

Dosya Ekleri

• fdgfdgdf.PNG
    fdgfdgdf.PNG
    113,7 KB · Görüntüleme: 16
Üstteki dediğin PowerLine ama sen bende dongle var dedin, attığın resimde de menzil genişletici var. İsim vererek konuş hiçbir şey anlaşılmıyor.

Şu anda dongle var ama o da hiçbir işe yaramıyor. TP-Link E200 şu an elimde bulunuyor ama hiçbir işe yaramıyor. Xiaomi olan elimde değil bir işe yarar mı diye soruyorum. Ve sizin attığınız linkteki ile TP-Link E200 aynı işe yarıyor ama benimki bir model altı diye biliyorum. Dongle mi önerirsiniz ya da başka bir şey mi? (dongle öyle direkt usb değil büyük kablolu olanlardan)

Geri
Yukarı