Bilgisayarda internet hızı çok yavaş

Telefonda bu yavaşlığı yaşıyorsanız normaldir ama PC'de de yavaşlama varsa modem kaynaklıdır.(%100 kesinlik vermeyeyim ama network driverlarına bakınız)
Sıkıntı bilgisayardaymış. Telefonda bir yavaşlama olduğu belirtilmemiş sisteme telefon ile internet paylaşıldığında veya ev internetine bağlanıldığında yavaşlama olduğunu söylemiş arkadaşımız.

Sıkıntı bilgisayardaymış. Telefonda bir yavaşlama olduğu belirtilmemiş sisteme telefon ile internet paylaşıldığında veya ev internetine bağlanıldığında yavaşlama olduğunu söylemiş arkadaşımız.
Telefonda Speedtest yaptığımda Download hızı 100 mbps Upload hızı 5 mbps. Mobil erişim noktasıyla bilgisayara bağlıyorum 0.56'lara kadar düşüyor
24 mbps'lik internet 0.56 mbps'ye düşmez bence.

Ethernet ile denediniz mi acaba kaç mbps veriyor?
Modeme uzak mısınız?
Modeme uzağım ama Xiaomi Wifi Pro kullanıyorum hala sıkıntı alıyorum. Modeme yaklaşım Wifi ile deniyorum sıkıntı düzelmiyor. Telefonun mobil verisini bilgisayarla paylaşıyorum aynı sorun...

Harici Wifi adaptörü kullanıyorsanız ondan olabilir. Ben de mahalle bilgisayarcısından aldığım 20TL'lik adaptör ile 2-3 mbps alırken TP-Link TL-WN722N ile 10-15 mbps oldu söyleyeyim dedim. Yani o adaptörlerin çekim gücü de düşük ben de genişletici almayı düşündüm ama ona vereceğim parayı adaptöre verince hem çekim gücüm hem de internet hızım arttı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı