Bilgisayarda internet hızı düşük

Egehanss

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, kısaca anlatmak isterim ki son 2 haftadır gerçekleşmekte. İnternetimizden sabit 100Mbps alırken bilgisayarımda 25'i zar zor görüyor. 2.4GHz hiç kayıtlı değil laptopumda her zaman 5GHz kullanıyorum. Oyun indirme hızımın yavaşlığından fark ettim. Anlık olarak aynı internet ve mesafe üzerinden telefonumda 70Mbps alırken bilgisayarda 23 alıyorum. (çoğu zaman laptop 120 alırdı)

@LeonS.Kennedy hocamın da dediği gibi müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz ama siz yine de modemi yeniden başlatıp bilgisayardaki ağ ayarlarını düzenlemeyi deneyin.

Denenmez olur mu? Maalesef olmuyorlar.

Hocam CAT 6 ya da CAT 5 bir Ethernet kablosu ile deneyebilirsiniz. Bende oyunlardaki pingim kablodan önce dalgalanma yapıyordu, kablo taktıktan sonra hızlandı ve evde kimse video vb. izlemesse sabit oluyor.

Arkadaşlar sorunumu az önce çözdüm, bilgisayarımda TCP Optimizer yüklüydü (onunla alakalı olmadığına eminim). TCP Optimizer üzerinden Windows Default'a çekince her şey düzeldi. 5Ghz'yi 2.4 ve 56/56Mbps gösteriyordu şimdi 866Mbps 5Ghz gösteriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı