Bilgisayarda Düşük İnternet Hızı

twixedd

Centipat
Yer
Kocaeli/Kartepe
Daha fazla  
Telefonumda 3MB hızına kadar çıkıyor fakat bilgisayarımda 500KB hızına düştüğü oluyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? Günlerdir aynı sorunu yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet hızınız aşırı düşükse ve wifi ile bağlanıyorsanız olabilme şansı var. Kablolu bağlı değilseniz bağlayıp dener misiniz ? Ayrıca bir ihtimal bant genişliği ayarlarından sınır konulmuşda olabilir ayrıca müşteri hizmetlerini aramayı deneyin.

Kullandığınız firmanın müşteri hizmetlerini aradınız mı? Ayrıca Fiber mi VDSL mi?
VDSL internetim

İnternet hızınız aşırı düşükse ve wifi ile bağlanıyorsanız olabilme şansı var. Kablolu bağlı değilseniz bağlayıp dener misiniz ? Ayrıca bir ihtimal bant genişliği ayarlarından sınır konulmuşda olabilir ayrıca müşteri hizmetlerini aramayı deneyin.
speedtest sitesinde telefonda 18-19 mbps çıkarken bilgisayarda ise neredeyse 4-5 mbps bandına düşüyor

Arkada açık hangi uygulamalar var ? Onları kapatıp dener misiniz ?
Önceden birçok uygulama açıkken bile interneti kullanabiliyordum, sadece internet bilgisayarda yavaşlıyor, telefonda gayet iyi kullanabiliyorum interneti. Birkaç gün önce internet gitti, modemi resetledim ve bu sorunu yaşamaya başladım.

Bilgisayarınızda ethernet sürücüleri güncel mi?
Güncel.

Önceden birçok uygulama açıkken bile interneti kullanabiliyordum, sadece internet bilgisayarda yavaşlıyor, telefonda gayet iyi kullanabiliyorum interneti. Birkaç gün önce internet gitti, modemi resetledim ve bu sorunu yaşamaya başladım.

Güncel.
O zaman en mantıklısı müşteri hizmetlerini aramanız olacaktır diye düşünüyorum.

O zaman en mantıklısı müşteri hizmetlerini aramanız olacaktır diye düşünüyorum.
Denemeye değer, yardımlarınız için teşekkür ederim. Driverları güncellemeyi tekrar deneyeceğim fakat yol yine müşteri hizmetlerini gösteriyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı