Bilgisayarda internet var ama yok

@Skynel size iki yöntem daha söyleyebilirim, belki işinize yarar,
1. başka tarayıcılarda da açmayı deneyin açılmıyorsa DNS'yi önce tarayıcıdan, olmuyorsa modemden değiştirmek.
2. Bazı Siteler Açılmıyor Sorunu ve Çözümü
Umarım yardımcı olur.

Hocam modemi kapa aç yaptım düzeldi ama süreklilik ile olmuyor bu sanırım yani bu duruma ne sebep oluyor açıkçası bilmiyorum.

@Tüpçü fikret
Şöyle bir detay var en azından elimde.
Bilgisayarda böyle bir sorun yaşadığımda 192.168.1.1'e girmiyor.
Modemi kapat aç yaptığım da 5 dakikalığına da olsa bu sorun çözülüyor sorunsuz bu durumda telefonumdan modem arayüzünü kontrol ettiğim de kablolu bağlantılar kısmında bilgisayar gözüküyor ama 5 dakika sonra bu sorunu yaşadığım da kablolu kısmından bilgisayar gidiyor yani ne ile alakalı bu çözemedim

Şöyle bir sıraya yatırırsak.
Sorunlar:
-192.168.1.1'e girmiyor başka bir cihazdan girersek kablolu bağlantı 0 gözüküyor
İnternette ki çoğu siteye giremiyorsun.
Hiçbir şekilde uygulamaları kullanamıyorsun.
Oyun oynayamıyorsun.

Fark ettiklerim:
Modemi kapa aç yaptıktan ilk 3 4 dakika düzeliyor ve bu düzelme sürecinde arayüzde kablolu bağlantılarda bilgisayar gözüküyor
Mesela modemi kapa aç yaptık ve Discord'a konuşmaya girdim bu sorunu yaşadığım da hala daha konuşabiliyorum herkesle ama hiçbir şekilde mesaj yazamıyorum.

@Recep Baltaş Abi rica etsem bir fe sen baksan o kadar bilgisayar aldık iş yerinden keyifli heyecanlı dönüyoruz şu sıkıntıya bak ya

+ Olarak telefonlarda hiç bir sorun yok yani ben rahatça kullanıyorum bu sorun neyden olabilir sizce bilgisayardan mı yoksa başka bir şeyden mi
2 gün önce bilgisayara sıvı soğutma takmadan stok fan ile hiç bir sorun yoktu dün stok fan kargodan geldi taktım ve tek günde her şey değişti yani ne bu sorun çözemedim
Bilgisayardan olduğunu düşündürmeyen şey 5 dakika modemi kapa aç yaptığımda kullanabiliyor olmam
Ama bilgisayardan olduğunu düşündüren şey sadec bilgisayarda sorun yaşamam yani mobilde vs bir sorun yok

Denediğim çözümlerse şunlar
Format
TurkNet uygulamasına girip bağlantıyı yenile
Bios güncelle
Lan driver’ını indir
Bu akşam komşularım da test edeceğim bakalım aynı sorun yaşanacak mı

SORUNU BULDUM AHSHQHSHQHSHAHSHAHAH

Son düzenleme:
@Skynel hocam neymiş sorun nasıl çözdünüz?

Hocam yeni eve taşınmıştık odamdan telefon çekmiyor diye bilgisayar toplamamdan kalan paramla Wi-Fi menzil arttırıcı almıştım
Onu da ilk gün sistemi toplayıp test ettikten sonra bağlamıştım bir sonra ki gün sistemi hiç açmadan sıvı soğutucuyu takıp öyle açtım ve böyle bir sorunla karşılaştım

Arkadaşımda tesadüf 2 ay kadar önce bende ki menzil arttırıcıyı almış aynı ürünü aynı sıkıntıları tıpatıp yaşamış dedim ki sende de mi böyle oluyordu evet dedi gülüşmeye başladık ahshqhshqha.

İş yerinde şimdi evdekiler aradım çıkarıp bakmasını test etmelerini söyledim ve çok şükür bir sorun yok içime çok ükte olmuştu
Tabii sorunun menzil arttırıcıda olduğunu görünce hemen iade talebi oluşturdum ve Amazon gün içerisinde sağ olsun gelip aldı mutlu son ahshahah.

@Yek233 Bence o en son seçenek olmalı hocam. Onu yaptım bi kere sonra bir de modem arayüzünden ayar yapmakla uğraştım.

@Skynel O zaman sorun dediğiniz gibi bilgisayarda. Aklıma driver hatasından başka bir şey gelmiyor, yoksa hiç bir siteye girmemesi lazımdı. Bir şey bulursam yine yazarım hocam.
Reset ayarı çoğu modemde kendi ayarını kendi yapıyor. Eğer gerçekten güncel bir modelse denenebilir, fakat evet eğer güncel bir model değilse ayar yapmak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı