Bilgisayarda internet yavaş fakat telefonda hızlı

Salih Çağlayan

Hectopat
Son 2-3 gündür bilgisayarda internet yavaşlamaya başladı. Normalde 8 Mbps alırken 3 Mbps almaya başladım. Virüs taraması yaptım hiçbir sıkıntı da çıkmadı. Google Chrome'de bir şey arattığım zaman ortalama 5 dakika sonra sonuçlar çıkıyor. Diğer tarayıcılarda da öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son 2-3 gündür bilgisayarda internet yavaşlamaya başladı. Normalde 8 Mbps alırken 3 Mbps almaya başladım. Virüs taraması yaptım hiçbir sıkıntı da çıkmadı. Google Chrome'de bir şey arattığım zaman ortalama 5 dakika sonra sonuçlar çıkıyor. Diğer tarayıcılarda da öyle.
Bluetooth cihazı bağlı mı? Eskiden böyle bir sorunum vardı, kablosuz kulaklığım interneti yavaşlatıyordu. Eğer bağlı ise modem ayarlarından 5GHz açmalısınız.

İp çakışması oluyordur. Servis sağlayıcınızı arayın konuşun nasıl yapacağınızı anlatsınlar. Onun dışında modemi baştan başlatarak veya bilgisayarın bağlantısını koparıp tekrar bağlayarak düzeltebilirsiniz.(3-4 defa yapman gerekebilir)

Modemde sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Çok fazla uzantı ekleyip çıkarmıştım internet tarayıcılarından acaba ondan olabilir mi?

Tarayıcı dışında internet kullanan bir programda deneyin ama benim dediğim gibi olma şansı çok yüksek bu modemin sorunlu olduğu anlamına gelmiyor modemin aynı IP'yi iki cihaza tanımasından oluyor.

Aynı sorunu yaşıyordum. Modemi birkaç kez kapatıp açtım, LAN kablosunu çıkartıp takmayı falan denedim. Bu denemeler sonrasında nasıl olduysa düzeldi. Bilgisayarda 8-9 Mbps alırken 35 Mbps almaya başladım. Bu arada TurkNet kullanıyorum.

Aynı sorunu yaşıyordum. Modemi birkaç kez kapatıp açtım, LAN kablosunu çıkartıp takmayı falan denedim. Bu denemeler sonrasında nasıl olduysa düzeldi. Bilgisayarda 8-9 Mbps alırken 35 Mbps almaya başladım. Bu arada TurkNet kullanıyorum.

Dediğim gibi IP sıfırlıyor ve yeni IP tanımlıyor ve tam verim sağlamaya başlıyor. İnternet hızım düştükçe uyguluyorum bunu.

Tarayıcı dışında internet kullanan bir programda deneyin ama benim dediğim gibi olma şansı çok yüksek bu modemin sorunlu olduğu anlamına gelmiyor modemin aynı IP'yi iki cihaza tanımasından oluyor.
Oyunlarda denedim yine sonuç aynı internet hızım düşük olduğu için oyuna bağlanmıyor. Peki IP’yi nasıl değiştirebilirim?

Oyunlarda denedim yine sonuç aynı internet hızım düşük olduğu için oyuna bağlanmıyor. Peki IP'yi nasıl değiştirebilirim?

Yukarıda açıkladım birkaç kere modem kapatıp açarak, Ethernet çıkartıp takarak, PC üzerinden Ethernet'i devre dışı bırakıp tekrar bağlanarak veya servis sağlayıcınızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı