Bilgisayarda işlem yapılmıyor

thecrucia

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım normal olarak çalışıyor. Fazla bir yük altına girdiğinde(oyun, video veya birden çok işlemi aynı anda yapma vb) bilgisayarım kapanmıyor fakat herhangi bir işlem de yapılamıyor. Görüntü bilgisayar donmadan önce ne ise orada kalıyor ve işlem yapılamıyor. Hard disk LED'i sönüyor ve 1-2 dakika sonra kendiliğinden en son nerede kaldıysam oradan devam ediyor. BIOS güncellemesi Windows güncellemesi donanım güncellemesi gibi bazı güncellemeleri yaptım fakat durum hala devam ediyor. Durumun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım normal olarak çalışıyor. Fazla bir yük altına girdiğinde(oyun, video veya birden çok işlemi aynı anda yapma vb) bilgisayarım kapanmıyor fakat herhangi bir işlem de yapılamıyor. Görüntü bilgisayar donmadan önce ne ise orada kalıyor ve işlem yapılamıyor. Hard disk LED'i sönüyor ve 1-2 dakika sonra kendiliğinden en son nerede kaldıysam oradan devam ediyor. BIOS güncellemesi Windows güncellemesi donanım güncellemesi gibi bazı güncellemeleri yaptım fakat durum hala devam ediyor. Durumun yazılımsal mı donanımsal mı olduğunu çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Windows 10 mu? Cidden custom sürüm yüklediğimde çok yazamıştım. Orjinal Windows 10 Kurulu olsun ve abidik gubidik yazılımlar yüklemeyin.

HD Tune ile quick scan kapalı iken tarama diskinize.
Sonra Hard Disk Sentinel ile disk sağlığınızı kontrol edin.

Hocam dediğiniz HD Tune taramasını yaptım ardından Hard Disk Sentinel'i de yükledim. HD Tune taramasında fotoğraftaki sonuç çıktı. Hard Disk Sentinel de ise performans %100 sağlık %44 olarak gözüküyor ve 32 zayıf sektör olduğu gözüküyor. Bilgisayarın yaptığı sorun bundan kaynaklı mıdır ve garanti kapsamına girer mi bu durum? Teşekkür ederim

HDTune_Error_Scan_ST1000DM010-2EP102.png

Geri
Yukarı