Bilgisayarda Kısa Süreli Donmalar Yaşıyorum

dragdozer

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim sorunum kısa süreli donma. Bilgisayara format attım, bilgisayarda hiç bir şey yok iken bile kısa süreli donma oluyor. Hiç bir tuş işlemiyor ve Mouse hareket etmiyor. Bir süre sonra düzeliyor ama tekrar oluyor.

Bilgisayarın Reset tuşuna bastığımda Microsoft yüklenirken uzun süre bekletiyor ama sonra açıldıgında donma olmuyor. Bilgasayarı her açtığımda bir kere reset atmam gerekiyor. Ne yapmam lazım acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Reçete hazır.
1 Clear cmos (bios resetlemesi) Pilini sök ve 1 dk bekleyip yeniden tak.
2 Harddiske mümkünse low-level format at. Bilgi ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır.
3 Güvenlik yazılımlarına özen göster. Crack yapılmış antivirüs vb. kullanma.
4 Tüm sürücüler de doğru olarak kurulduğunda sistem sağlıklı çalışacaktır.

Sisteminizi yazmadan yardımcı olamayız. Ama genelde anlattığınız problemler, HDD bozulması ve ya ısı kaynaklı oluyor.

Sisteminizi yazarsanız, hep beraber gerekli programlarla sorununuzu teyit edebiliriz.

Arkadaşlar bana da yardım edin . Bilgisayara resim atmadan önce bayağı iyiydi fakat resimden sonra bende kısa süreli donmalar yaşıyorum. İlk başta resimlerde virüs olabileceğini düşündüm. Şimdi taratıyorum bana da yardım eder misiniz? Sistemim windows 10 pro. işlemci : AMD Ryzen 5 3500U with Radeon Vega Mobile .Ram: 8,00 GB işlemci:64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci

Yeni konular

Geri
Yukarı