Bilgisayarda kullandığınız yararlı programlar neler?

• ShareX, ekran görüntüsü alma araçlarından biri ancak bunun farkı gif olarak da kayıt yapabiliyor olması. Kısa bir şey göstermek için video çekmeme gerek kalmıyor bunun sayesinde gif olarak kaydedip gönderiyorum.
  • Evernote, not uygulaması, uzun rehberler ve incelemeler yazdığımdan ihtiyacım olabiliyor.
  • DeepL, dil çevirisi aracı, çevrilmesini istediğim metini seçerek 2 kez CTRL+C yaptığım an otomatik olarak çeviriyor benim için tavsiye ederim.

VPN'lere fazla güvenmeyin bu arada illegal iş yaptığınız an direkt hangi VPN'i kullandığınız görülebiliyor ve VPN sahipleriyle iletişime geçip bu IP'ye kim bağlandı deyip gerçek IP nizi alıp evinize gelebilirler.
Yasa dışı işler için değil, erişime kapalı olan ve ulaşmam gereken şeyler olduğunda örneğin bir oyun şirketi sadece Çin için ücretsiz bir oyun veriyorsa o ülkeye bağlanarak promosyondan yararlanmak vb. VPN sağlayan şirketin, kullanıcı bilgilerini 3. şahıslarla paylaşacaklarını zannetmiyorum. Kaldı ki bu şirket ile kim iletişime geçip de benim gerçek IP'mi alabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı