Bilgisayarda müzik dinlerken aniden sesin takılması ve sistemin donması

Vanquish

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım sistem de bilgisayar boştayken dinlediğim müzik bir anda takılıverdi ve sistem donmaya başladı, yalnız sistem dondu dediysem fareyi hareket ettirebiliyorum ama hiçbir şeye tıklayıp da çalıştıramıyorum. Görev çubuğun da başlat düğmesine tıklayıp yeniden başlatmak istediğim de ise görev çubuğu bir anda kendi kendine kayboluverdi. Bu anakartın ses girişleri ile ilgili olabilir mi acaba? Sistemim de iki adet SSD var, onların testini yaptım hiçbir sıkıntı çıkmadı. Anladığım kadarıyla RAM'ler de de herhangi bir problem yok. Bileşenlerin kullanım değerleri de gayet normal gözüküyordu. Onboard ses kartı kullanıyorum idareten. Ben sarı ses kablosunu orta (sarı) jak girişine değil de turuncu jak girişine taktım. Siyah ve turuncunun da jak girişleri farklı. 5.1 ses alabilmek için sürekli yerlerini değiştirmek zorunda kaldım. Bununla bir ilgisi olabilir mi 🤔 bu arada sonrasında 1 saat daha kullandım hiç takılma ya da donma falan yapmadı. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Bahsettiğiniz konu ile alakası olabilir. Ben geçen gün sistemim çok iyi olmasına rağmen kulaklık jakını yanlış girişe takınca bahsettiğin sorunu yaşadım. Dondu kaldı. Sonra kendi kendine düzeldi ve bir daha da olmadı ama PC ilk kez 1 sene içerisinde kısa süreliğine de olsa ilk kez donmuş oldu.
Tabii senin problemin ses kartı ile de alakalı olabilir.

Bilgisayar ne kapandı ne de mavi ekran verdi. Sadece mouse hariç dondu kaldı. Sistemi 5 gündür aktif bir şekilde kullanıyorum bu sorunu yalnızca bugün yaşadım. inşaAllah ses ile alakalıdır. Başka bir sorunu olmasında..

Yeni konular

Geri
Yukarı