Bilgisayarda musallat.exe virüsünün olduğu nasıl anlaşılır?

KeremBeys

Centipat
Daha fazla  
Video çekmek için Discord sunucularından birine katıldım ve arkadaş buldum. Roblox'ta oynarken video için yer kalmadı diye sohbete yazdım, arkadaş da dedi ki; GTA 5'i sil. Nereden biliyorsun GTA 5'in olduğunu dedim, musallat.exe'den bahsetti. Bu musallat.exe'nin bilgisayarımda olup olmadığını nereden anlarım? Virüs taraması falan yaptım ama bayağı indirdiğim şeyleri falan söyledi, korkuyorum.

Video çekmek için Discord sunucularından birine katıldım ve arkadaş buldum. Roblox'ta oynarken video için yer kalmadı diye sohbete yazdım, arkadaş da dedi ki; GTA 5'i sil. Nereden biliyorsun GTA 5'in olduğunu dedim, musallat.exe'den bahsetti. Bu musallat.exe'nin bilgisayarımda olup olmadığını nereden anlarım? Virüs taraması falan yaptım ama bayağı indirdiğim şeyleri falan söyledi, korkuyorum.

RAT yeme ihtimalinde var ya da belki tahmin etmiştir.

Musallat.exe dediğiniz sey kimseye bağlı olmayan görevi sadece bozmak yok etmek olan bir virüs. İndirdiğin şeyleri nasıl söyledi bilmiyorum ama belki belirli şeyleri söylemiştir tutmuştur.

Discord hesabınıza bağlı oyun platformunda kullandığınız hesaplara bakarak bulmuştur veya tahmin etmiştir. Musallat.exe'yi kendi kafasına göre o şahıs kullanamaz.

Musallat. exe veri almak amacıyla kullanılan bir virüs değil diye biliyorum. Ya tahmin etmiştir,ya sa Dicord'da ekli olan hesaplardan falan bulmuştur.

Yinede herhangi bir zararlı yazılım olmadığından emin olmak için Kaspersky ile taratabilirsin.

Bir şey daha söyleyeceğim. Az önce GTA 5'e giremedim. Sonra virüs taramamı açtım, ve ona da giremedim. Yeniden başlat diyordu. Yaptım sonra... Gmail'ime bağlı olan hesaplarım örneğin: Roblox, YouTube vb yeniden giriş istedi. Posta uygulamasına baktım ve resimdeki şey geldi. Yoksa musallat.exe olabilir mi bilgisayarımda virüs taraması yaptığım halde?
rtge.PNG

Yeni konular

Geri
Yukarı