Bilgisayarda virüs olduğu nasıl anlaşılır?

Cronus.xy

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bir önceki konuda da bahsettiğim gibi Steam'den arkadaşımın hesabına girip herkese bir link atmışlar. Linke tıkladıktan sonra giriş yapmanızı istiyor. Ben linke tıklamıştım fakat giriş yapı okuduktan sonra çıktım. Linke tıkladığımdan beridir sanki bilgisayarımda virüs varmış gibi hissediyorum. Mesela oyundayken yemeğe çağırıldığım için AFK bırakmak zorunda kalmıştım. PC başına geldiğimde oyun arka plana alınmıştı ve masaüstü açıktı. Bir keresindede Spotify da müzik dinlerken aniden beni Spotify'ın bir linkine attı. Kaspersky ile 2 kere hızlı tarama, 1 kerede tam tarama yaptım fakat hiçbir şey bulmadı. Ne yapabilirim?

Merhaba. Bir önceki konuda da bahsettiğim gibi Steam'den arkadaşımın hesabına girip herkese bir link atmışlar. Linke tıkladıktan sonra giriş yapmanızı istiyor. Ben linke tıklamıştım fakat giriş yapı okuduktan sonra çıktım. Linke tıkladığımdan beridir sanki bilgisayarımda virüs varmış gibi hissediyorum. Mesela oyundayken yemeğe çağırıldığım için AFK bırakmak zorunda kalmıştım. PC başına geldiğimde oyun arka plana alınmıştı ve masaüstü açıktı. Bir keresindede Spotify da müzik dinlerken aniden beni Spotify'ın bir linkine attı. Kaspersky ile 2 kere hızlı tarama, 1 kerede tam tarama yaptım fakat hiçbir şey bulmadı. Ne yapabilirim?

Bende de lisanslı Kaspersky var ancdak aradaa bir ESET Online scanner yaptırıyorum. Ayrıca bilgisayar ayarlara girip güvenlik basıp Windows'un kendi virüs tarama yaptırabilirsin.

Hocam birde malwarebytes ile tarama yaparmısınız. Bilgisayarı win+R tuşlarına basarak msconfig yazıp güvenli modda başlatın. Ayrıca daha sonrada bu taktikle kaspersky ile tarama yapın. Bazı virüsler internet ortamında virüs programlarından saklanabiliyor. Taramaları güvenli modda yapın hocam. Ayrıca kaspersky ile prformans bölümünden sorunları tara seçeneği var. Belki virüs dosyalara zarar vermiştir. Eğer bu dediklerim işe yaramazsa cmd komutlarını deneyebiliriz. En son çare format atarsınız.

Hocam bir de Malwarebytes ile tarama yapar mısınız? Bilgisayarı Win+r tuşlarına basarak MSConfig yazıp güvenli modda başlatın. Ayrıca daha sonra da bu taktikle Kaspersky ile tarama yapın. Bazı virüsler internet ortamında virüs programlarından saklanabiliyor. Taramaları güvenli modda yapın hocam. Ayrıca Kaspersky ile prformans bölümünden sorunları tara seçeneği var. Belki virüs dosyalara zarar vermiştir. Eğer bu dediklerim işe yaramazsa CMD komutlarını deneyebiliriz. En son çare format atarsınız.

Hocam sabahtan beri bekliyorum ama Malwarebytes 200 bininci dosyadan sonra aşırı yavaşladı. Kaspersky hemen hallediyordu 1 milyon tane dosyayı. Sabahtan beri bekliyorum hala 200 binlerde.

Geri
Yukarı