Bilgisayarda ne yapabilirim?

Yasu96

Centipat
Makaleler
1
Merhabalar arkadaşlar, oyun oynamak, video-film izlemek, müzik dinlemek vs. dışında bilgisayarda ne yapabilirim? Misal program kurmak, bilgisayarımın sorunlarına çözüm bulmak vs. hoşuma gidiyor, bir iş yapmak istiyorum bilgisayarda, bir uğraş edinmek istiyorum. Ne yapabilirim?
Bu arada ücretsiz bir uğraş olursa iyi olur.

Son düzenleme:
En kolay yazılım dili nedir? Başlangıç için uygun olması lazım.
CMD zaten halihazırda var, indirmene gerek yok. Scratch'i pek önermem, Onda animasyonlar hatta oyunlar yapabilirsin komutlarla. Ortaokulda öğretiyorlar şimdi Scratch'i. Python ile başla. En zoru ve en çok kullanılan yazılım dili ise Java'dır.

CMD zaten halihazırda var, indirmene gerek yok. Scratch'i pek önermem, Onda animasyonlar hatta oyunlar yapabilirsin komutlarla. Ortaokulda öğretiyorlar şimdi Scratch'i. Python ile başla. En zoru ve en çok kullanılan yazılım dili ise Java'dır.
CMD üzerinden Python dili kullanacağım değil mi?

Ben Java ile başlamıştım Minecraft oynadığım için kendime küçük modlar yapıyorum köylü+ gibi MC için modelleme programlarından model falan yapıyorum ama yayınlamıyorum öyle işte.
Ben oyun veya oyunlara mod yapmak istiyorum. Yazılıma nasıl başlayacağım hakkında bildiğim tek şey algoritma öğrenip sonra ne yapmak istiyorsak onla alakalı dile yönelmek. Ama algoritmayı nasıl, kimden öğrenirim bilmiyorum.

Geri
Yukarı