Bilgisayarda oksitlenme olur mu?

Oforlite

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bodrumda yaşıyorum az çok bilirsiniz ki bodrum katları genel olarak nemli ve rutubetlidir ki ben de bundan muzdaribim. Konuya gelecek olursak ben hazır sistem almayı düşünüyorum. İtopya üzerinden ama biraz araştırma yaparken bu konuya denk geldim nemli yerlerde bilgisayar bileşenlerinde özellikle RAM ve anakartlarda sık sık oksitlenme görünüyormuş. Açıkçası korkuyorum 22K bir PC'ye bayıldıktan 2 ay sonra çöpe atmak zorunda kalmaktan. Konuyla alakalı bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlardan yardım istiyorum sizce alınır mı? Yoksa başka bir çözüm vs denemeliyim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nemli ortamlarda belli bir müddet geçince oksitlenme olması mümkün. Oturduğunuz odayı havalandırma imkanınız var ise her gün havalandırın.

RAM'lerin anakarta giren kısmı ve ekran kartının PCI giriş kısmı oksitlenebiliyordu ama silgi ile temizlerseniz sıkıntı kalmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

işlemci de oksitlenebiliyormuş ama genel olarak bir çözüm arıyorum hiç oksitlenmemesi gibi bunun içinde ya taşınmam gerek yada almamam gerekiyor sistemi.

işlemci de oksitlenebiliyormuş ama genel olarak bir çözüm arıyorum hiç oksitlenmemesi gibi bunun içinde ya taşınmam gerek yada almamam gerekiyor sistemi.
Onların oksitlenmesi RAM ve Ekran kartının PCI kısmının oksitlenmesinden çok daha zor olması lazım. Sonuçta bakır ve altından bahsediyoruz. İşlemci bacakları altın kaplama olduğu için büyük ihtimalle oksitlenmesi daha zordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı