Bilgisayarda sadece 1 disk görünüyor

kaan16

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben bilgisayarımı yaklaşık 2 ay önce topladım. İçinde 240 GB SSD ve 1 TB Seagate HDD mevcut. Fakat sadece aşağıda fotoğrafını paylaştığım disk görünüyor. 1 TB olan HDD'yi nasıl oluşturacağım? Bu konudan hiç anlamıyorum bilgisizim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_34.png
    Screenshot_34.png
    4,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ben bilgisayarımı yaklaşık 2 ay önce topladım. İçinde 240 GB SSD ve 1 TB Seagate HDD mevcut. Fakat sadece aşağıda fotoğrafını paylaştığım disk görünüyor. 1 TB olan HDD'yi nasıl oluşturacağım? Bu konudan hiç anlamıyorum bilgisizim.

Bilgisayarım > yönet > disk yönetimi > HDD sağ tık > sürücü harfi ata > D harfi > tamam. Eğer disk görünür ama kullanılmaz ise biçimlendir deyiniz.

Bu bilgisayar ikonuna sağ tıklayıp yönete basın sonra HDD'nize sağ tıkla sürücü harfi veya yolu değiştirmeye basın sonra harf atayın tamamdır.

Windows kısmına "sabit disk bölümleri oluştur veya biçimlendir" yazın ve açın oradan göremediğiniz depolama biriminin üstüne tıklayıp harf atayın ve artık görünücek.

Yaptım arkadaşlar teşekkür ederim. Şimdi merak ettiğim son bir şey var. Ben hangi programlarımı, dosyalarımı ssd'ye hangilerini hdd'ye koymalıyım bunun bir mantığı var mı? Birisi çok kullandığın dosyaları ssd'ye at demişti daha hızlı açıyormuş galiba hatırlamıyorum. Teşekkür ederim.

Yaptım arkadaşlar teşekkür ederim. Şimdi merak ettiğim son bir şey var. Ben hangi programlarımı, dosyalarımı SSD'ye hangilerini HDD'ye koymalıyım bunun bir mantığı var mı? Birisi çok kullandığın dosyaları SSD'ye at demişti daha hızlı açıyormuş galiba hatırlamıyorum. Teşekkür ederim.

Mantık şu şekilde kullandığınız programları SSD üzerinde tutun ki hızlı çalışsın, çok sık oynadığınız oyun var ise SSD üzerin'de tutun. Yüksek boyutlu bir resim, video, oyun vb. içeriklerinizi arşiv olarak HDD üzerinde tutun. Bu kadar :D.

Geri
Yukarı