Çözüldü Bilgisayarda saniyelik donma oluyor ve cızırtı sesi geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

D.WINCHESTER

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarda anlık 1 saniye bile sürmeyen bir donma oluyor ve cızırtı sesi çıkıyor. Sizce neden böyle bir şey olabilir?

Çözüm
Bende bir önceki sürümde de vardı şuan en yeni sürümde de var. DDU ile silip yüklememe rağmen bir şey değişmedi.

Bir de sürekli olmadığı için düzelip düzelmediğini anlayamıyorum. Sende sürekli oluyor mu?
Adrenalin 23.12.1 (WHQL bu sürümü kurunca düzeldi şuan uzun süredir sorun yaşamıyorum eski sürümü sil bunu kurmayı dene,tamamen seninkiyle aynı sorun bendede sürekli olmuo nezaman olcağı belli değil ama genelde sesle birlikte oyun oynarsam,oyun oynarken yandan müzik dinlersem felan oluo
  1. Sabit Disk Sorunu: Sabit diskinizde bir sorun olabilir. Eğer mümkünse, başka bir sabit disk ile deneme yapın ve HD Tune gibi bir programla sabit diskinizi test edin.
  2. Soğutma Sistemi: Soğutma sisteminde bir sorun olabilir. Fanlarınızın ve soğutucularınızın düzgün çalıştığından emin olun.
  3. Anakart Sorunu: Anakartınızda bir sorun olabilir. Eğer garantiniz varsa, teknik servise danışın.
  4. Yazılımsal Sorunlar: Virüs veya yazılımsal bir hata da bu soruna neden olabilir. Güncel bir antivirüs programı ile tarama yapın.
  5. Güç Kaynağı: Güç kaynağınız yetersiz olabilir veya arızalanmış olabilir. Güç kaynağınızı kontrol edin ve gerekirse değiştirin.
SSD kullanıyorum, testlerini yaptım bir sorun yok. Soğutmada da bir şey yok, bazen sadece video izlerken bile olabiliyor bu sorun. Virüs taraması için hem KVRT hem de Malwarebytes ile tarattım bir şey çıkmadı. Güç kaynağı 650W sistemim için fazlasıyla yeterli.

Adrenalin 23.12.1 (WHQL bu sürümü kurunca düzeldi şuan uzun süredir sorun yaşamıyorum eski sürümü sil bunu kurmayı dene,tamamen seninkiyle aynı sorun bendede sürekli olmuo nezaman olcağı belli değil ama genelde sesle birlikte oyun oynarsam,oyun oynarken yandan müzik dinlersem felan oluo
Bir deneyeceğim.

hdd veya termal macun
SSD kullanıyorum. Sistem yeni olduğu için termal macundan değildir bence.

SSD kullanıyorum, testlerini yaptım bir sorun yok. Soğutmada da bir şey yok, bazen sadece video izlerken bile olabiliyor bu sorun. Virüs taraması için hem KVRT hem de Malwarebytes ile tarattım bir şey çıkmadı. Güç kaynağı 650W sistemim için fazlasıyla yeterli.

Bir deneyeceğim.

SSD kullanıyorum. Sistem yeni olduğu için termal macundan değildir bence.
Ses kartı sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun ve eğer bir güncelleme varsa yükleyin. Ayrıca, ses aygıtlarınızın bağlantılarını kontrol edin, çünkü gevşek bağlantılar da cızırtıya neden olabilir.

Eğer sorun devam ederse, ses ayarlarınızı kontrol etmek için Ses Sorunlarını Giderici’yi çalıştırabilirsiniz.

Ses kartı sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun ve eğer bir güncelleme varsa yükleyin. Ayrıca, ses aygıtlarınızın bağlantılarını kontrol edin, çünkü gevşek bağlantılar da cızırtıya neden olabilir.

Eğer sorun devam ederse, ses ayarlarınızı kontrol etmek için Ses Sorunlarını Giderici’yi çalıştırabilirsiniz.
Hocam sorun sadece sesle ilgili değil. Anlık donma ve cızırtı sesi. Şuan yukarıda arkadaşın söylediği sürümü yükledim bir sorun yok gibi. Biraz daha sık kullanımda anlaşılır.

Hocam sorun sadece sesle ilgili değil. Anlık donma ve cızırtı sesi. Şuan yukarıda arkadaşın söylediği sürümü yükledim bir sorun yok gibi. Biraz daha sık kullanımda anlaşılır.
Geçmiş olsun hocam şimdiden, inşallah sorun tekrarlanmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı