Bilgisayarda sürekli virüs var diye şüphelenen birisi psikolojik destek almalı mı?

Sozolonow

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben sürekli bilgisayarımda virüs vardır diye paranoyak olmaya başladım. Sürekli yazdıklarımı biri izliyormuş gibi hissediyorum, hesaplarım çalınırsa ne yapacağımı bilmiyorum, çalınmasından çok korkuyorum. Antivirüs olarak Kaspersky ile tarattım, temiz şu anda Microsoft Security essentials var o da temiz ama yine de korkuyorum. Çünkü internette sürekli antivirüsün saptayamayacağı virüs diye başlık atıyorlar, belki gerçekse diye korkuyorum. Psikolojik desteğe gerek var mı?
Ve diğer sorularımı yanıtlayabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben sürekli bilgisayarımda virüs vardır diye paranoyak olmaya başladım. Sürekli yazdıklarımı biri izliyormuş gibi hissediyorum, hesaplarım çalınırsa ne yapacağımı bilmiyorum, çalınmasından çok korkuyorum. Antivirüs olarak Kaspersky ile tarattım, temiz şu anda Microsoft Security essentials var o da temiz ama yine de korkuyorum. Çünkü internette sürekli antivirüsün saptayamayacağı virüs diye başlık atıyorlar, belki gerçekse diye korkuyorum. Psikolojik desteğe gerek var mı?
Ve diğer sorularımı yanıtlayabilir misiniz?
Sadece psikolojik durum.Eskiden ben de yaşıyordum.Temiz format attım ve yalnızca orjinal program kullandım.Hesaplarınızı yedekleyin 2FA aktif edin bu kadar

Ben yatarken hırsız girmesindne korkuyorum, Technopat ne hale gelmiş. (!)

Kaspersky 2FA, şifre yedekleyin.

Her şeyi Torrent'den indiririm gene de bir şey olmaz. Sanıyorum orijinal program kullanıyorsundur, bu durumda endişelenmene hiç mi hiç gerek yok. Hem senin hayatın mailler ve hesaplardan mı ibaret? Takılma böyle şeylere.

Format at her şeyini ve sürücülerini kur ayarla sonra yedek al. Virüs girdiği an yedeğini yüklersin.

Yıllar yılı öncesinde bir şeyler yüklemiştim ve virüs girmiş. Adam kamera acmıştı ben hekırım demişti ama bilmediği bir şey vardı deepfreeze :D bilgisayarı yeniden başlattım kafam rahattı.

Deepfreeze alternatifini deneyebilirsin. (SSD ömrüne zararı olabilir)

Geri
Yukarı