Bilgisayarda Takılma ve Performans Sorunu

Hocam merhabalar.

Sorununuz harddisk'ten kaynaklı. Hiç riske atmadan yeni bir harddisk alın ve eski dosyalarınızı bu yeni aldığınız harddiske taşıyın. Bir süre sonra elinizdeki harddisk kullanılamaz duruma gelecek ve bir gün aniden PC'niz açılmayacak. Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum.

Saygılar.
Harddisk değişimini en son düşünüyorum

@marcel'o Ne alaka? Aktifleşmemiş yani anahtar girilmemiş versiyonunu söylemek istiyor arkadaş, crack ne alaka? FPS düşüşü diyorsun, sisteme bak, tabii ki de FPS düşüşü olacak. Hala diyorsun ki driver güncelle, driver güncellesek ne yazar? Sistemin süresi dolmuş artık.

Güncelleme yapmanın nelere yaradığını bilmiyorsunuz kanımca ilk olarak onu araştırın. Ben bildiklerimle yardımcı olmaya çalışıyorum. Cümlenin sonunda sanırsam dedim fark ettiysen. Ben öyle biliyorum. Bilgim yanlış olabilir belki. Ama bir şeyler denemeden hemen kestirip atmak aptallık olur herhalde konu sahibi şuan durumunun müsait olmadığı yeni sistem alamayacağı belirtiyor.
Ben yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama siz neden ısrarla yeni sistem al diyorsunuz?

Aktifleşmemiş yani crackli kullanıyorsunuz sanırsam. N11 üzerinden 10-20 TL arası key satılıyor.
Ama önce bazı şeyler deneyelim. İlk olarak BIOS ve ekran kartı sürücüsü güncelleyin. Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi'ni uygulayın. Hangi oyunu oynarken FPS düşüşü oldu oyun orijinal miydi?
Biosu ve ekran kartını son sürüme güncelledim ama değişen bir şey olmadı.
Euro Truck Simulator 2 de önceden yüksek ayarda kasmadan oynarken şimdi 3-4 fps alıyorum. Görüntü ayarlarını en düşüğe aldığımda 10 fps'i zor görüyorum.

Kasanızın içini temizleyin, termal macun yenileyin, oyun içi bileşen kullanımları gösterin. Bu arada ekran kartınız GT 9600m olabilir mi acaba ya da 9600m GS dediğiniz karta dair bir bilgi bulamadım.
Çalıştırı (Windows tuşu+r) açıp "dxdiag" yazın ekran sekmesinin görüntüsü atar mısınız?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı