Bilgisayarda Takılma ve Performans Sorunu

Kasanızın içini temizleyin, termal macun yenileyin, oyun içi bileşen kullanımları gösterin. Bu arada ekran kartınız GT 9600m olabilir mi acaba ya da 9600m GS dediğiniz karta dair bir bilgi bulamadım.
Çalıştırı (Windows tuşu+r) açıp "dxdiag" yazın ekran sekmesinin görüntüsü atar mısınız?
Temizliğini ve termal macun değişimini daha yeni yapmıştım onlardan olacağını sanmıyorum. Eki Görüntüle 306172
20180612_201028.jpeg

Ekran kartınız bulduğum bir kaç oyun testinde çok kötü performans veriyor. ETS 2'de 30-40 FPS aldığına emin misin? Belki ETS'dir. Çünkü benim de başıma benzer geldi. Meğersem ETS'de o performansı alıyormuşum. Ama ETS 2'yi çok sonra indirmiştim düşük FPS alınca şaşırmıştım sonra fark ettim.
Oyun içi grafik ayalarını ve donanım kullanımları atar mısın?

Yapma be Sherlock, ekran kartı kötü performans verecek tabii ki de 10 yıllık ekran kartı. Hala güncellemeden bahsediyorsun, arkadaşın sistemi 10 yıllık, artık süresi dolmuş, daha ne yapmayı düşünüyorsun? Ayrıca sen konuyu dikkatlice okudun mu? Arkadaş zaten senin söylediğin her şeyi daha önceden de yapmış. Hala konuşarak, rastgele bilgilerle yardım ettiğini sanıyorsun.

Sherlockluk yaptığım yok. Önceden 30-40 FPS alan sistem 10 FPS'e düşmesine bir şey sebep olmuştur. Eğer yazılımsal bir nedense çözülür. Bence sen konuyu düzgün oku önceden 30 FPS almış!
10 yıllık sistem olduğu için metal yorgunluğundan dolayıda FPS düşüşü gerçekleşebilir. Siz de haklı olabilirsiniz. Ama önceki mesajda da söylediğim gibi bir şeyler denemeden savurup atmak olmaz. Belkide virüs sebep oluyordur. Bildiğim her şeyi denemeden yardım etmeyi kesmeyeceğim ;)
Rastgele bilgiler derken neyi kastettiniz acaba? Denenmesi gereken şeyleri söylemek rastgele gelebilir ama hepsi tek tek denenmesi gerekiyor sonuca varmak için.

Ekran kartınız bulduğum bir kaç oyun testinde çok kötü performans veriyor. ETS 2'de 30-40 FPS aldığına emin misin? Belki ETS'dir. Çünkü benim de başıma benzer geldi. Meğersem ETS'de o performansı alıyormuşum. Ama ETS 2'yi çok sonra indirmiştim düşük FPS alınca şaşırmıştım sonra fark ettim.
Oyun içi grafik ayalarını ve donanım kullanımları atar mısın?
Ets2 de orta ayarlarda(yansıma detayı, bitki detayı, bitki yoğunlu, gölge kalitesi ayarlarında düşük seçiliydi) 30-40 fps arasında alıyordum. Araçların çok olduğu yollarda bazen15 fps civarına düşüyordu. Oyunun Ets2 olduğuna eminim:) .
20180612_201456-1.jpeg

Sherlockluk yaptığım yok. Önceden 30-40 FPS alan sistem 10 FPS'e düşmesine bir şey sebep olmuştur. Eğer yazılımsal bir nedense çözülür. Bence sen konuyu düzgün oku önceden 30 FPS almış!
10 yıllık sistem olduğu için metal yorgunluğundan dolayıda FPS düşüşü gerçekleşebilir. Siz de haklı olabilirsiniz. Ama önceki mesajda da söylediğim gibi bir şeyler denemeden savurup atmak olmaz. Belkide virüs sebep oluyordur. Bildiğim her şeyi denemeden yardım etmeyi kesmeyeceğim ;)
Rastgele bilgiler derken neyi kastettiniz acaba? Denenmesi gereken şeyleri söylemek rastgele gelebilir ama hepsi tek tek denenmesi gerekiyor sonuca varmak için.
Konuyu dikkatli okumadığın bir kez daha belli oluyor, bak virüs diyorsun arkadaş zaten format atmış. Onu geçtim sen zaten arkadaşın daha önceden yaptığı şeyleri yapmasını söylüyorsun, buna diyeceksin sen?

• Ekran kartı sürücülerini vs güncellemek
  • Bilgisayarı temizlemek ve termal macun değişimi yapmak
Konuyu okudum ama unutmuşum yoksa kafadan sallamıyorum. BIOS'u ve ekran kartını güncelle dedim ki bu farklı bir şey geriye 1 tane kalıyor. Bilgisayarı temizlemek herhalde 1 tane yaptığı şeyi unutmam dediklerimin yanlış olduğu anlamına gelmez. Ki bazı virüsler var illet gibi yapmıştımı bırakmıyor. Format falan çözüm olmuyor. İnternette aratırsanız bir sürü örneği mevcut.

Senin amacın ne ben onu anlamadım sen çözüm getirmek yerine benim mesajlarımı baltalıyorsun. Bu çabanı yardım etmek için kullansan keşke de sana cevap yetiştirmek yerine arkadaşa yardımcı olsak?

Sana hak verdiğim noktalarda var. Bana demiyor ki 3 FPS alıyorum nasıl yükseltebilirim? 30 FPS'den nasıl bu düşüş yaşandı onun çözümünü arıyorum. Siz haklı olabilirsiniz 10 yıllık sistem olduğundan dolayı metal yorgunluğu sebebinden işlemci, ekran kartı eski gücünde değildir. Yazılımsal nedenlerden kaynaklanabilir o yüzden bir şeyler deneyip test etmek gerekiyor. Ondan sonra diyebilirsiniz bu dediklerinizi daha hiçbir test yaptırmadan kesin sonuç söylemezsiniz. Son olarak artık size cevap vermeyeceğim bu son cevabımdı.
@Ozan Kıvrak HDD tune programıyla bad sector taraması yaptırıp atar mısın ve health sekmesini?
Şimdi dersiniz hard diski test etmek diye madde yazmış :LOL: Ben health sekmesini ve bad sector sekmesini atmasını istiyorum.

• Ekran kartı sürücülerini vs güncellemek
  • Bilgisayarı temizlemek ve termal macun değişimi yapmak
Konuyu okudum ama unutmuşum yoksa kafadan sallamıyorum. BIOS'u ve ekran kartını güncelle dedim ki bu farklı bir şey geriye 1 tane kalıyor. Bilgisayarı temizlemek herhalde 1 tane yaptığı şeyi unutmam dediklerimin yanlış olduğu anlamına gelmez. Ki bazı virüsler var illet gibi yapmıştımı bırakmıyor. Format falan çözüm olmuyor. İnternette aratırsanız bir sürü örneği mevcut.

Senin amacın ne ben onu anlamadım sen çözüm getirmek yerine benim mesajlarımı baltalıyorsun. Bu çabanı yardım etmek için kullansan keşke de sana cevap yetiştirmek yerine arkadaşa yardımcı olsak?

Sana hak verdiğim noktalarda var. Bana demiyor ki 3 FPS alıyorum nasıl yükseltebilirim? 30 FPS'den nasıl bu düşüş yaşandı onun çözümünü arıyorum. Siz haklı olabilirsiniz 10 yıllık sistem olduğundan dolayı metal yorgunluğu sebebinden işlemci, ekran kartı eski gücünde değildir. Yazılımsal nedenlerden kaynaklanabilir o yüzden bir şeyler deneyip test etmek gerekiyor. Ondan sonra diyebilirsiniz bu dediklerinizi daha hiçbir test yaptırmadan kesin sonuç söylemezsiniz. Son olarak artık size cevap vermeyeceğim bu son cevabımdı.
@Ozan Kıvrak HDD tune programıyla bad sector taraması yaptırıp atar mısın ve health sekmesini?
Şimdi dersiniz hard diski test etmek diye madde yazmış [emoji38] Ben health sekmesini ve bad sector sekmesini atmasını istiyorum.
@Chatapat dün Hdd tune ve hdd regenerator programlarıyla yapmıştım. Diskim sorunsuz görünüyor(hdd tunede hepsi yeşildi. Ortalama okuma hızı 44mb/s yazma hızı 37.7mb/s idi.) Ama test sırasında harddiskten takır tukur diye sesler geliyordu ve sıcaklığı 45 dereceye kadar çıkmıştı. Bu sesler kafayla ilgi problem olduğu anlamına gelmiyordur umarım [emoji55]

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı