Bilgisayarda takılmalar başladı

Southgate

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç ay önce gt 9500 olan kartımı, gtx650 ile değiştirdim. Ara sıra MMORPG oyunlarından bir tanesinde oyun içi takılmalar yaşıyordum ve bazen kesiliyordu. 2 Ay kadar önce termal macun olup işlemciyi tam yükte bile en fazla 50 55 derece arası tutmama rağmen şimdi tüm oyunlarda belirgin bir şekilde takılmalar meydana geliyor. Bu Asassin Creed, Resident Evil tarzı oyunlarda çok fazla etki etmese bile kartı ilk aldığım zamana göre gözle görülür bir değişiklik var. Ama oynadığım MMORPG oyununa girip yürümek bile çok zor. Aşırı takılıyor. Bunun yanı sıra masaüstünde bile video izlesem alt tarafa attığımda bazen seste ufak takılıp, düzelme gibi durumlar oluyor. Aslında ses ile ilgili bir çok şeyde bu meydana geldi. Güç kaynağını da aslında yakın bir zamanda değiştirmiştim ancak beni korkutan işlemcim. Athlon 2x 255 Regor 3.1 kullanıyorum. Sistem'i nasıl eskisi gibi akıcı kullanabilirim ? Sorun tam olarak neyden kaynaklanıyor. HDD 'de değerler normal gözüküyor. Eğer darboğaz yapıyorsa başından beri yapması gerekmez mi ? 16 Yıldır bilgisayar kullanıyorum hiç bu kadar üzüntü verici bir durumla karşılaşmamıştım. Normal de tüm sorunlarımı kendim çözerdim. İşin işinden çıkamadığım için siz değerli technopat üyelerine ve moderatörlerine danışmak istedim. İlginize teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

Sistemim : Athlon x2 255 3.1 Regor
4 GB 1333 MHZ Ram
GTX 650
500 GB 5200 RPM HDD
740 GM P25 Mainboard

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin gerçekten sistemine göre hafif kaçmış. İşlemleri artık yerine getirmez olmuş. Ee durum böyle olunca değiştirmek şart. AMD yolundan devam edeceksen 6300-8320-paran yetiyorsa 8350 ve bunlara uygun 990FX-970A çipsetli anakart. Seçimini yap ve amiral gemini seç! Bunlar seni mutlu ederler.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada eğer okuduysan Haluk Sekendiz hocamın işlemci darboğazı konusu vardı. Eğer işlemci düşükse ekran kartı da zorlanır, böylece fps kaybı olur ve malzemeleri yavaşlatır diyordu. Sendeki durum tam da bu. O yüzden en kısa zamanda işlemci alman ve bilgisayarına yüklenmemeni öneririm. Umarım açıklayıcı olmuştur. Bir işe yaradıysa bilgilerim ne mutlu bana...

İşlemcin gerçekten sistemine göre hafif kaçmış. İşlemleri artık yerine getirmez olmuş. Ee durum böyle olunca değiştirmek şart. AMD yolundan devam edeceksen 6300-8320-paran yetiyorsa 8350 ve bunlara uygun 990FX-970A çipsetli anakart. Seçimini yap ve amiral gemini seç! Bunlar seni mutlu ederler.

- - - Güncellendi - - -

Bu arada eğer okuduysan Haluk Sekendiz hocamın işlemci darboğazı konusu vardı. Eğer işlemci düşükse ekran kartı da zorlanır, böylece fps kaybı olur ve malzemeleri yavaşlatır diyordu. Sendeki durum tam da bu. O yüzden en kısa zamanda işlemci alman ve bilgisayarına yüklenmemeni öneririm. Umarım açıklayıcı olmuştur. Bir işe yaradıysa bilgilerim ne mutlu bana...

Bilgiler için teşekkür ederim. Artık bunu böyle yapacağım. Başka çıkar yol yok. Herkese iyi forumlar dilerim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı