Bilgisayarda trojan mı var?

Arselex

Centipat
Dün abim biz dışarı çıktığımızda PC'ye değişik bir dosya indirmiş ve açmış.
Sabah bilgisayarı açtığımızda fotoda gördüğünüz gibi bildirimler geliyor 5 dakikada bir kere.
Kaspersky ile tam tarama yaptım ama bir şey çıkmadı.
Acaba format mı gerekiyor bilgisayara?

e.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sabah bilgisayarı açtığımızda fotoda gördüğünüz gibi bildirimler geliyor 5 dakikada bir kere.

Eki Görüntüle 1995011
Abin bir site için bildirimlere izin ver e tıklamis o sitede virüs indirmek için size bildirim yolluyor Microsoft edge den bildirim izninikaldırın ve kaspersky ile tarama yapın

Eki Görüntüle 1995011

Eğer Chrome'dan gelen bildirimlerde chromde saçma bir siteden bildirimlere izin vermiş ama Chrome'dan değilse virüs var.(malwerbyte ile tarama yapın)

Dosya indirmiş diyor bildirim değilki.

Dosya indireceği site gelip bildirim izni isteyip izin vermiş olabilir bazen link kısaltma sitelerindede hep popup açılıp bildirim izni istiyor yanlışlıkla evet demiş.

Eğer Chrome'dan gelen bildirimlerde chromde saçma bir siteden bildirimlere izin vermiş ama Chrome'dan değilse virüs var.(malwerbyte ile tarama yapın)

Microsoft Edge'den bildirimler geliyor.

Abin bir site için bildirimlere izin ver e tıklamis o sitede virüs indirmek için size bildirim yolluyor Microsoft Edge'den bildirim izninikaldırın ve Kaspersky ile tarama yapın.

Yaptım oldu Kaspersky ile son defa bir tarama yapacağım bir de.
Yanıtlayan herkese teşekkür ederim dostlar.

Dosya indireceği site gelip bildirim izni isteyip izin vermiş olabilir bazen link kısaltma sitelerindede hep popup açılıp bildirim izni istiyor yanlışlıkla evet demiş.

Microsoft Edge'den bildirimler geliyor.

Aynen dediğin gibi pop uplardan dolayımış.

Yeni konular

Geri
Yukarı