Bilgisayarda Usb Enerjisini Aktif- Pasif Yapma veya Voltaj Düşürme

Far2Cry

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda usb enerjisini herhangi bir programla açıp kapatabilirmiyim acaba? Yada voltaj düşürebilirmiyim. Eğer oluyorsa böyle bir program arıyorum. Lütfen cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Usb enerjisi derken neyi kastediyorsunuz ? Hızı mı ? Eğer USB'yi bağlamaya rağmen çalışmasını istemiyor iseniz anakarttan usb portunu çıkartabilirsiniz.

Hayir onu demiyor. Benimde isime yarar bu kendime serinletici yapacaktim usb portun voltaji fazla geliyor kivilcim cikiyor. :) Kisaca porta giden voltaji dusurme.

Aynen senin dediğin gibi windows üzerinden kontrol etmem lazım.
Aslinda sunu yapabilirsin. Erkek uc usb portunu soy. Siyah ve kirmizi kablolar disindakileri kes. Direnc anahtari gibi ismi olan bir sey satiliyor elektronikcilerde. Ustunden tutup ceviriyorsunuz, 3-4 tane disi var. Adam anlar zatem siz anlatinca. Hayati meseleyse kullanin. Seri olarak eleyeceksiniz o kadar. Ben vakit bulamadim sinavlardi, karneydi derken. İlla windowsdan kontrol gerekmiyorsa :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı