Bilgisayarda virüs mü var?

Tolga Kara

Centipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde VirtualBox ile virüs testi yaptım. İşim bitince VirtualBox'u kaldırdım. Ancak bilgisayar Roblox'ta bile kasıyor. Hani neyse oyunda kasıyor ama Roblox oyunu yaparken cidden kanser ediyor. Bilgisayar her şeyde deli gibi ısınma, kasma ve bazen kilitlenme sorunları bile yapıyor. Önceden bir şey yoktu ama virüs testi yapınca böyle oldu. (bu arada eskiden Valorant oynarken düşük FPS veriyordu şimdi daha rezil) test ettiğim virüsler şunlardır:

Walliant 1.0.0.1

MEMZ.

Vinememz.

Chilledwindows.

Malwarebytes ile tarattım, Kaspersky, McAfee, dr. Web, BitDefender, MRT, Windows Defender ile hepsi ile tarattım ama hiçbiri bulamadı.

Sistem özelliklerim:

• Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm SuperFin
  • NVIDIA RTX3050 Ti Max-Performance 4 GB GDDR6 128-BIT DX12
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz AHVA Mat LED Ekran
  • 16 GB (8+8) DDR4 1.2V 3200MHz SO-DIMM
  • 512 GB Samsung PM9B1 M.2 SSD PCI-e 4.0 X4
  • Windows 11 Home (Lisanslı)
Format atmalı mıyım?

Ekran görüntüsü 2024-02-25 171000.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde VirtualBox ile virüs testi yaptım. İşim bitince VirtualBox'u kaldırdım. Ancak bilgisayar Roblox'ta bile kasıyor. Hani neyse oyunda kasıyor ama Roblox oyunu yaparken cidden kanser ediyor. Bilgisayar her şeyde deli gibi ısınma, kasma ve bazen kilitlenme sorunları bile yapıyor. Önceden bir şey yoktu ama virüs testi yapınca böyle oldu. (bu arada eskiden Valorant oynarken düşük FPS veriyordu şimdi daha rezil) test ettiğim virüsler şunlardır:

Walliant 1.0.0.1

MEMZ.

Vinememz.

Chilledwindows.

Malwarebytes ile tarattım, Kaspersky, McAfee, dr. Web, BitDefender, MRT, Windows Defender ile hepsi ile tarattım ama hiçbiri bulamadı.

Sistem özelliklerim:

• Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm SuperFin
  • NVIDIA RTX3050 Ti Max-Performance 4 GB GDDR6 128-BIT DX12
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz AHVA Mat LED Ekran
  • 16 GB (8+8) DDR4 1.2V 3200MHz SO-DIMM
  • Windows 11 Home (Lisanslı)
Format atmalı mıyım?

Eki Görüntüle 2126001
Virüs var gibi durmuyor çünkü o kadar programın taramasından sonra illaki bulunması lazımdı. Ama bence yinede bir temiz format atın PC temizlensin. Driverlarıda tertemiz kurarsınız Valorant üzerindeki probleminizde çözülebilir.

Küçük bir araştırma yaptım hocam FN kısayol tuşları ve OSD çeviriden baktığımda FN kısayol tuşları ve OSD sonuca varıyoruz. Klavyedeki FN kısayol tuşlarının sorunsuz çalışması için gereken sürücüdür. Öyle yazılmış Technopat konusunda.

Walliant 1.0.0.1

MEMZ.

Vinememz.

Chilledwindows.

Malwarebytes ile tarattım, Kaspersky, McAfee, dr. Web, BitDefender, mrt, Windows Defender ile hepsi ile tarattım ama hiçbiri bulamadı.

Sistem özelliklerim:

• Intel® Tiger Lake core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB l3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm superfin
  • NVIDIA RTX3050 Ti Max-performance 4 GB GDDR6 128-BIT DX12
  • 15, 6" FHD 1920x1080 144Hz ahva mat LED ekran
  • 16 GB (8+8) DDR4 1.2v 3200MHz SO-DIMM
  • Windows 11 Home (lisanslı)
Format atmalı mıyım?

Eki Görüntüle 2126001

Ya bence at gitsin ama USB ile, sistemin kendisinden sıfırladan değil de USB'ye kurup atmanızı öneririm

Ya bence at gitsin ama USB ile, sistemin kendisinden sıfırladan değil de USB'ye kurup atmanızı öneririm.

Hocam sıfırlayınca ne oluyor yani düzelir mi?

Küçük bir araştırma yaptım hocam FN kısayol tuşları ve OSD çeviriden baktığımda FN kısayol tuşları ve OSD sonuca varıyoruz. Klavyedeki FN kısayol tuşlarının sorunsuz çalışması için gereken sürücüdür. Öyle yazılmış Technopat konusunda.

Onu ben de biliyorum.

Geri
Yukarı