Bilgisayarda virüs var mı?

Buğra ozdmr

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öyle değişik şeyler indiren birisi değilim. bilinçli ve her dosyayı yerinden indiriyorum ama bu sefer yanlışlıkla tıklamam sonucu daha onay vermeden bir dosya indi ve virüslüydü bir kaç işlem yaptım ve sonucunda hala virüs var mıdır bunu merak ediyorum.

-Yaptığım işlemler sırasıyla.

-Dosya indi ve Windows Defender anında karantinaya aldı. masaüstünde dosyaya baktığımda ismi "onaylanmamış" şeklindeydi anladığım kadarıyla Defender karantinaya alınca dosya tam yüklenemedi.

-Defender menüsünden dosyayı kaldırdım ve Defender ile tam tarama yaptım. sonucunda System32 içinde Trojen virüsü çıktı. Onu da temizledim

-Daha sonra Kaspersky'nin ücretsiz sürümünü indirdim ve tam tarama yaptım. Tarama menüsünden ayar kısmını Aşırıya çektim en iyi temizleme ayarıydı. taramayı yaptım 30 dakika civarında sürdü ve bütün dosyaları taraması sonucu virüs bulamadı.

-En son olarak her şey temiz çıktı bende kullanıcı olarak PC'nin durumuna baktım "Açılış hızı ve görev yöneticisinden GPU, CPU gibi kullanım değerlerine ek olarak arka plan işlemlerine baktım" sonucunda bir gariplik yoktu arka plan işlem sayısı hala aynı ve GPU kullanımı her zamanki gibi %0 işlemci kullanımı ise %1 oda NVIDIA denetim masası her zaman öyleydi.

Sonuç bu şekilde, hala derinlerde bir virüs var mıdır yoksa sistem temiz midir? yapabileceğim başka bir şey var mıdır? iyi günler, iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı