Bilgisayarda virüs var mı?

Nickha

Kilopat
Daha fazla  
Kaspersky'dan tarama yaptım. 1 tehdit benim oynadığım popüler bir oyunun Client'i yüzünden. Ama 1330 olay fazla gibi geldi, sizce bir sıkıntı mı var?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (36).png
    Ekran Görüntüsü (36).png
    68,8 KB · Görüntüleme: 93
Kaspersky'dan tarama yaptım. 1 tehdit benim oynadığım popüler bir oyunun Client'i yüzünden. Ama 1330 olay fazla gibi geldi, sizce bir sıkıntı mı var?

Olmayabilir, bazen oynadığımız oyunların yaptığı olaylar (oyunu başlatma komutları, kayıt defteri veya veri giriş çıkışları) Windows tarafından virüs olarak gözükebiliyor ve oyun bunu her birkaç dakikada bir yaptığı için olay sayısı fazla gözüküyor. Eğer oyunu korsan olarak indirmediyseniz korkacak bir şey yok ama korsansa içine bir şey gizlenmiş olabilir. Dikkat edin. Tavsiyem dosyayı alıp başka antivirüs programlarıyla veya virüs database siteleriyle taratmanız.

Olay dediği farklı bir durum. Tam tarama da tek dosya taramadığından şifreli ve engellenmiş sistem tarafından dosyaları vb. bu adda genelde bildirmektedir.
Zararlı tanımlamış nesneyi zaten biliyorsunuzdur ne yapacağınızı işlem yapıp kaldırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı