Bilgisayarda virüs var mı?

Smuya

Hectopat
Makaleler
7
Laptopumda dün RDR2 Türkçe yama indirdim ve biraz RDR2 oynadım dostlar. Oynadıktan sonra akşam PC'nin çok ısındığını gördüm ama normal değildi benim bilgisayarım her zaman oyundan sonra soğutucuda 40dk bekler ve son ayarda çalıştırmıştım ona rağmen %100 bir CPU kullanımı vardı ayrıca PC'den Click Click diye mouse sesleri geliyordu. Şu an görev yöneticisinde CPU %10 gözüküyor fakat tekrar 100e çıkıyor sonra yavaş yavaş tekrar 10 rakamına iniyor. Ne yapmalıyım?

Hocam görev yöneticisinde CPU'ya basıp en çok CPU kullanan uygulamada bir gariplik varsa virus olabilir ya da Görev Yöneticisi'nden başlangıc da garip uygulama varsa anlayabilirsiniz.

Siz ne olur ne olmaz virus taraması yapın hocam.

Mouse Click Click sesleri olayını anlamadım hocam?

@Smuya

Hocam görev yöneticisinde CPU'ya basıp en çok CPU kullanan uygulamada bir gariplik varsa virus olabilir ya da Görev Yöneticisi'nden başlangıc da garip uygulama varsa anlayabilirsiniz.

Siz ne olur ne olmaz virus taraması yapın hocam.

Mouse Click Click sesleri olayını anlamadım hocam?

@Smuya

Hocam PC'ye format attım ondan mesajınızı geç gördüm. Sorun yamada değilmiş Opera GX %100 CPU kullanıyormuş limitledim sorun çözüldü. Mouse Click Click sesleri de şu ben forumda dolaşıyordum fareye dokunmama rağmen PC'nin kendi içinden Click Click diye sesler geliyordu. Kulağımı dayadığımda ses arttı yani evet PC'den geliyordu.

Hocam PC'ye format attım ondan mesajınızı geç gördüm. Sorun yamada değilmiş Opera GX %100 CPU kullanıyormuş limitledim sorun çözüldü. Mouse Click Click sesleri de şu ben forumda dolaşıyordum fareye dokunmama rağmen PC'nin kendi içinden Click Click diye sesler geliyordu. Kulağımı dayadığımda ses arttı yani evet PC'den geliyordu.

Sorunuzun çözüldüğüne sevindim iyi kullanımlar.
Click Click hala geliyor mu?

Hocam belki indirdiğiniz yamada gizli virus vardır Opera gibi göstermiştir kendini böyle olabiliyor genelde, sizin süpheniz dinmediyse sifreleri değiştirmek iyi olabilir hesapları kaybetmek istemezsiniz.
Yok hocam.

Artı olarak yama sahibiyle iletişime geçtim indirdiğim yer hakkında bilgisi olmadığını kendi Discord'ları üzerinden yamaları indirmemi söylediler.

Hocam belki indirdiğiniz yamada gizli virus vardır Opera gibi göstermiştir kendini böyle olabiliyor genelde, sizin süpheniz dinmediyse sifreleri değiştirmek iyi olabilir hesapları kaybetmek istemezsiniz.

Hocam ben yamayı Technopat'tan indirdim o yüzden bir problem olmadığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı