Bilgisayarda virüs varsa nasıl anlaşılır?

Bellek kullanımı bu şekilde :) @unnamedington

1.PNG

2.PNG

Sol taraftakinin sanal bellek boyutu olması gerekiyor.

Bellek kullanımı eskisine göre fena durmuyor. Fakat yine de geçileceğini düşünmüyorum.

Defender.png

Configure Defender aracı ile korumayı High seçeneğinde seçtim ve LibreOffice'de kendi hazırladığım bir dosyayı açtığımda direkt olarak dosyalarımı engellemeye başladı. Biraz canımı sıkmadı değil.

False.png

Zamanla iyileştiğini sanıyorum ama kaynak kullanımı halen kötü, haklısınız. Yine de, Defender dışında antivirüs kurmak istemeyenler için iki tıkla koruma düzeylerini yükseltebilmeleri güzel bir şey.

İkinci tık derken şunu kastediyorum. Kontrollü dosya erişiminin sorun çıkardığını sizin yazınızı gördükten sonra hatırladım.

1D6CC03A-76D2-4272-AF54-6A7FA67289BE.jpeg

Kontrollü dosya erişiminin sorun çıkardığını sizin yazınızı gördükten sonra hatırladım.
O halde o ayarı kapatmadığım için bu sorun sürekli olarak başıma geldi. Koruma bakımından Windows Defender artık gelişmiş olsa da kaynak kullanımı konusunda beni bitiriyor. O konuda da bir yöntem olsa gayet güzel olur.

Yine düşünüyorumda iki kat kaynak harcayanını mı kullansam yoksa aynı oranda koruyan ve daha az kaynak kullanımı sağlayan antivirüs olan Kaspersky'ı mı kullansam? Kendi sistemime göre konuşacak olursam Kaspersky kullanmak daha mantıklı geliyor.

Kaspersky.png

O halde o ayarı kapatmadığım için bu sorun sürekli olarak başıma geldi. Koruma bakımından Windows Defender artık gelişmiş olsa da kaynak kullanımı konusunda beni bitiriyor. O konuda da bir yöntem olsa gayet güzel olur.

Katılıyorum.

Yine düşünüyorumda iki kat kaynak harcayanını mı kullansam yoksa aynı oranda koruyan ve daha az kaynak kullanımı sağlayan antivirüs olan Kaspersky'ı mı kullansam? Kendi sistemime göre konuşacak olursam Kaspersky kullanmak daha mantıklı geliyor.

Haklısınız :D Kendi bilgisayarımda her zaman mantıklı olanı yaptığımı söyleyemem.

Rica edersem Process Explorer programından Kaspersky’nin kullandığı sanal bellek boyutunu da öğrenebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı