Bilgisayardaki ilk oyununuz neydi?

Sonraki yıllarda kalan ve hiç unutamadığım bazı oyunlar; Midtown Madness (Özellikle San Franisko Sokaklarında geçmesi adeta Ameriikan aksyon film sahnelerini andırıyordu, hergün çok defa da bıkıncaya kadar oynardım) GTA serisi (4, 5) ve Super bike 2000 (Motosiklete binmesem bile bu tutkuyu bimiş gibi simüle edip bana verebilmişti) Need For Speed araba yarışı serisi oyun da çok heyecan vericiydi. Kolay gelsin.
Midtown Madness'ı ben de unutamıyorum. Özellikle Tower Bridge açılırken arabayla atlamanın keyfini şimdi hiçbir oyundan alamıyorum.

İlk bilgisayarımı babam tanıdıktan aldığı için adam güzel oyunlar kurarak göndermiş. Hatta müzik olarak sonique-it feels good falan vardı. Neyse işte pentium 3 tnt2 sistemle 3-4 oyun gelmişti hepsini heyecanla oynamıştım. İlki midtown madnessti. Sarı panoz alırdım hep. Ondan sonra konaminin Whiteout diye kar motoru yarışı vardı, henüz bilene rastlamadım. Favorimdir whiteout özellikle soundtrackleriyle, oynanışıyla. Bir de spider man vardı yanlış hatırlamıyorsam, ama çatıdan düşünce ölüyordun. Son olarak beachhead 2000 vardı. Hey gidi günler.

İlk hangisi hatırlamıyorum. Ama eskiden severek oynadığım oyunlar Need For Speed Underground 2, Bir solucan oyunu vardı ismini bilmiyorum. Bir de uçak oyunu vardı, arkada Bir Başkadır Benim Memleketim çalıyordu. Hatırlayan yazarsa sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı