Bilgisayardaki kablolar nasıl toplanmalı?

Onimusha

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendim cable management yapmaya calisiyorum. Burayi bir Hub gibi kullanmak istiyorum. Eger mumkunse yaptiginiz setuplarinizi atin ve nasıl yaptiginizi lutfen yazin. Boylelikle hem bana hem de diger kisilere ornek olacak bir yapi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kendim cable management yapmaya calisiyorum. Burayi bir Hub gibi kullanmak istiyorum. Eger mumkunse yaptiginiz setuplarinizi atin ve nasıl yaptiginizi lutfen yazin. Boylelikle hem bana hem de diger kisilere ornek olacak bir yapi olur.

Masanın monitör arkasından yuvarlak bir delik açılıp kablolar birbiriyle kıvraştırılmadan o delikten geçirilebilir, eğer çok fazla kablo varsa bu zor fakat 30-40 dakika içinde halledeceğiniz bir iş. Eğer isterseniz 3D yazıcınız varsa bir baskı yapıp o deliğe koyabilirsiniz ve kabloları teker teker yaptığınız baskıdanda geçirebilirsiniz.

Kendi sistemimden örnek vermem gerekirse monitörlerin arkasındaki kablo düzenlemeye yardımcı boşlukları kullanıp masanın ayaklarına plastik kelepçe ile bağlayarak kasaya kadar indirdim. Kasamın içi ise açıkta kalan kablo gördüğüm gibi en yakın kelepçe yerine kelepçe atarak çözüm sağladım. Görsel olarak masa idare ediyor ama kasa savaş alanı gibi :D
Kendime düzenden puanım 3 diyebilirim 10 üzerinden :D :D

Kendi sistemimden örnek vermem gerekirse monitörlerin arkasındaki kablo düzenlemeye yardımcı boşlukları kullanıp masanın ayaklarına plastik kelepçe ile bağlayarak kasaya kadar indirdim. Kasamın içi ise açıkta kalan kablo gördüğüm gibi en yakın kelepçe yerine kelepçe atarak çözüm sağladım. Görsel olarak masa idare ediyor ama kasa savaş alanı gibi :D
Kendime düzenden puanım 3 diyebilirim 10 üzerinden :D :D
Bende internetten arastirdim. Cok guzel setuplar buldum. Simdi dediginiz gibi kelepce ile Ikea Signum'u gecirecegim. Sonra, cogu kabloyu onun ustune koyacagim ve kablolarida kendi arasinda kelepceleyecegim. Insallah guzel bir duzenleme olur ama youtube'dan baktiklarim cilgin seylerdi. Adamlar yapmis yani. Ben sahsen masami delme taraftari degilim. O yuzden bosluklardan kelepce sistemi cok mantikli.

Geri
Yukarı