Çözüldü Bilgisayardaki RAM miktarı 8'den 4'e düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dwaynejohnson

Decapat
Daha fazla  
Normalde RAM'im 8 GB fakat Windows'u son sürümü 21H1 güncelledikten sonra RAM'im 4 GB düşmüş bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Acaba yanlış gösterme ihtimali var mı? CPU-Z programını kullandınız mı? Orada da aynı mı? Bir de bu programla kontrol edin lütfen.
Güncellemeyi mahalle bilgisayarcısında yaptırtmadınız değil mi? Fazla geliyordu ben fazlalığı aldım sen de...

:D

İyide güncellemeyi ben yaptım herkes yanlış anlamış.
Bilgisayara sağ tıklayıp özellikler deyin 32 Bit kurmuş olabilirsiniz.
Baktım 64 bit

Cidden bu sorunu nasıl çözebilirim güncellemeyi ben yaptım bilgisayarcıya götürmedim ve 64 Bit sistem kurdum.

Acaba yanlış gösterme ihtimali var mı? CPU-Z programını kullandınız mı? Orada da aynı mı? Bir de bu programla kontrol edin lütfen.

Çözüm

CPU-Z programı 8 GB gösterdi.

Memtest86 veya Windows Bellek Tanılama ile RAM testi yapın. Hata çıkmazsa RAM'in ucunu silgiyle silin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı