Bilgisayardaki yavaşlığa HDD mi sebep oluyor?

HHilmi

Hectopat
Arkadaşlar merhaba herkese iyi Sosyal’ler diliyorum.

Benim şöyle bir sıkıntım var, bundan yaklaşık 4 ay önce bir bilgisayar topladım.

R3 2200, Galax 1050Ti ve 8 GB RAM var. HDD dışında bütün donanımlar yeni ama HDD eski bilgisayardan kalma, yaklaşık 4 yılı var yani.

Ben bu sistemi toplamadan önce bir sürü videolar izledim acaba hızlı mı iyi mi diye hiçbir sıkıntı yoktu videolarda.

Şimdi bendeki sıkıntı ise şu, Alt-tab işlemi ve çoklu işlemler. Herhangi bir oyundan ya da dosyadan Alt-tab atacağım zaman yavaşlıyor bilgisayar ve anında alt-tab atamıyor.

Basit masaüstü işlemlerini yaparken de sıkıntı yaşıyorum, diyelim yeni klasör açacağım sağ tık yapıyorum 1,5 sn gecikiyor, sol alttan başlat tuşuna basıyorum 1,5 - 2 sn sonra açılıyor böyle bir yabanilik söz konusu.

Acaba HDD hıza yetişemiyor mu diye düşündüm sisteme göre yavaş mı kalıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de o sıkıntı vardı sisteme Kingston 240 GB SSD taktım bak cidden bilgisayar uçtu ben bilgisayarmi kullaniyormusum dedim . Oyunlari SSD ye kurdum aşırı hızlı açılıyor . Pubg de bekleme yerleri hemen açılıyor . Alt tab falan bende de geç yapıyordu SSD taktım windowsu SSD ye kurdum şimdi herşey hızlandı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı