Bilgisayardan aşırı ses geliyor

Onuralp Dere

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core 2 Quad Q6600
Ekran Kartı: AMD R7 240
Ram: 8GB 1330mhz ram
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
Klavye: Gamepower Warlock Red Switch
Bilgisayarım uçak motoru gibi çalışıyor. Ders çalışırken falan gram odaklanamıyorum bu ses yüzünden. Tam olarak nereden geldiğini de çözemedim ve ses aşırı uğultu gibi çok kötü çözümünü bilen var mı? PSU'dan kaynaklı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa fanları son hızda çalışıyor olabilir, PSU fanı yüksek hızda çalışıyor olabilir, işlemci fanı yüksek hızda çalışıyor olabilir. Fan hızlarını kontrol edin BIOS'tan.

Bilgisayarım uçak motoru gibi çalışıyor. Ders çalışırken falan gram odaklanamıyorum bu ses yüzünden. Tam olarak nereden geldiğini de çözemedim ve ses aşırı uğultu gibi çok kötü çözümünü bilen var mı? PSU'dan kaynaklı olabilir mi?

Laptop mu eski mi?

Bilgisayarını en son ne zaman temizledin? Aşırı ses sorunu genellikle uzun süre temizlenmemiş eski bilgisayarlarda oluyor.

Hocam kasa içindeki kablolar fana temas ediyor olabilir. Veya fanların hızı yüksek olduğu için çok fazla ses çıkıyor olabilir. BIOS'tan hızını düşürmeyi deneyin. İşe yaramazsa kasanızı açık alanda fön makinesinin soğuk modunda güzelce temizleyin. (Sıcak vurursanız plastikler veya kablolar eriyebilir.)

Hocam kasa içindeki kablolar fana temas ediyor olabilir. Veya fanların hızı yüksek olduğu için çok fazla ses çıkıyor olabilir. BIOS'tan hızını düşürmeyi deneyin. İşe yaramazsa kasanızı açık alanda fön makinesinin soğuk modunda güzelce temizleyin. (Sıcak vurursanız plastikler veya kablolar eriyebilir.)
Fön makinesi ile bilgisayar fanlarını temizlemeyi doğru bulmuyorum tozlar sistem icinde kalabilir kulak çöpünü kolonya gibi uçucu bir sıvı ile ıslayıp fanları tek tek temizleyebilirsin ben böyle yapıyorum ve bütün arkadaşlarıma bunu öneriyorum bence en sağlıklısı bu sistemi temizlerken temas etmemeye dikkat edin.

Dikkat etmemiştim teşekkürler.

Fanlarda arıza olabilir veya yüksek hızda çalışıyor olabilir fanları temzileyip bilgisayar çalışırkende fanları kontrol edin.
işlemci fanından geldiğini sanmıyorum ki zaten düzenli olarak kasanın içini ve fanları temizliyorum. PSUdan geliyor diye düşünüyorum onu da nasıl temizlenir/temizlenir mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı