Bilgisayardan devamlı yoğun hava sesi geliyor

Rheago3

Centipat
Arkadaşlar bilgisayarı kullanırken böyle kasanın içinde 9-10 saniyede bir '' vuuuuuuv'' gibi bir ses geliyor. Kapatırkende bu ses daha uzun sürüyor. Bilgisayara format attım driverları indirdim vs. ama hala düzelmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar bilgisayarı kullanırken böyle kasanın içinde 9-10 saniyede bir '' vuuuuuuv'' gibi bir ses geliyor. Kapatırkende bu ses daha uzun sürüyor. Bilgisayara format attım driverları indirdim vs. ama hala düzelmedi. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarınızın içinde Amazon ormanları oluşmuş olabilir. Tozunu bir temizleyin derim, tozlanmış PC.

Bazı ekran kartları, fanları otomatikte olunca çalışma durumlarına göre soğutma görevi nedeni ile hızlanır soğutur ve yavaşlar ya da tozlanma nedeni ile ıslık sesi gibi toz nedeni ile ses yapar ve en son olarak da, fanların uzun süreli kullanımından dolayı motor bölümlerinde yağsız kalması nedeni ile olur.(Bu tipler eski tip fanlar için geçerli olabilir.) Her zaman kasaların temizliğinin yapılması önemlidir.

4 yıldır çalışması bile garip geldi, ikinci senemiz işlemci termal macunu ile benim üşengeçliğim yüzünden, size bunu tavsiye etmem ve temizlemenizi/temizletmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı