Bilgisayardan cızırtı sesi geliyor

Altunay_TR

Picopat
Merhaba, bilgisayarı açtıktan sonra cızırtı sesi geliyor. Coil whine olduğunu düşünüyorum. Bu ses oyun oynarkende artıyor. Sizce PSU'dan mı ekran kartından mı geliyor? Ben PSU'dan geldiğini düşünüyorum.
-
Bu ürünü Vatan Bilgisayar'dan aldım. Neredeyse 1 ay oldu. Değişim yaparlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'dan geliyorsa kesinlikle öyle kullanmanızı tavsiye etmem. Şayet birkaç ay önce PSU'dan ses geliyor diye konu açan üyelerin, geçenlerde PSU'ları patladı. İlgili mesajım:

PSU'dan geliyorsa kesinlikle öyle kullanmanızı tavsiye etmem. Şayet birkaç ay önce PSU'dan ses geliyor diye konu açan üyelerin, geçenlerde PSU'ları patladı. İlgili mesajım:

Vatan Bilgisayar değişim yapar mı?

Hocam oyun oynarken artıyorsa genelde ekran kartından oluyor o. Sesin nereden geldiğini tam olarak öğrenirseniz iyi olur.

Hocam az önce tam olarak buldum. PSU'dan geliyor. Kasanın arka kısmından sesi dinledim ve oradan geldiğini buldum.

Ekran kartından olsaydı sadece oyunlarda yapmaz mıydı? Sonuçta ekran kartı ve fanları oyuna girince çalışmıyor mu?

Hocam az önce tam olarak buldum. PSU'dan geliyor. Kasanın arka kısmından sesi dinledim ve oradan geldiğini buldum.

Ekran kartından olsaydı sadece oyunlarda yapmaz mıydı? Sonuçta ekran kartı ve fanları oyuna girince çalışmıyor mu?

PSU'dan geliyorsa adamın dediği gibi bir şey yapmayıp servise gönderin.

Hocam coilwhine boşta da olabiliyor oyuna girince çok çalıştığından artıyor. Ama siz sesin artık PSU'dan geldiğini kesinleştirdiğinize göre bilgisayarı bir daha açmanızı tavsiye etmem. Servis tek yol.

Umarım değişim yaparlar. Hocam altta sorduğum soruyu cevaplar mısınız?

Vatan Bilgisayar değişim yapmayabilir. Sesten dolayı değişim yaptıklarını az gördüm. Büyük ihtimal bilgisayarı alırlar stres testine sokarlar baktılar sorun yok iade reddedildi diyebilirler.

Geri
Yukarı