Bilgisayardan gelen bip sesi

BehzatCC

Decapat
Dün akşam bir elektrik kesintisi oldu. 10 dk sonra anlık olarak gel git yaptığı için bende bilgisayarın kablolarını zarar gelmemesi açısından söktüm. Bugün açarken video olarak attığım bip sesleri gelmeye başladı. Araştırdığım kadarı ile ekran kartı arızası olarak görünüyor. Ekran kartını söküp denediğimde aynı uyarı devam ediyordu. Farklı bir ekran kartı ile denedim, aynı uyarı sesi tekrar vardı. Bilgisayarda takılı olan ekran kartını başka kasada denedim ekran kartı çalışıyordu. Bu sebeple ekran kartının arızalı olduğu ihtimalini eledim. Sorun başka ne olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, belleklerde yapabilir. RAM/RAM'leri söküp, parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

Anakartı belirtin. Bip seslerini detaylandırın.
Sistem özellikleri
Anakart Gigabyte b450ms2h
İşlemci Ryzen 3 3300X
Ekran kartı Saphire pulse rx5600xt
Ram neoforza 2x8 GB Ram

Bip sesi için video attım. Sanırım 1 uzun 3 kısa veya 1 uzun 2 kısa bip sesi var.
Hocam, belleklerde yapabilir. RAM/RAM'leri söküp, parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin.

RAM'leri komple söktüğümde ses çıkmadı. Tek tek taktım denedim, silgi ile silme yöntemini denedim bip sesi devam devam ediyordu. Çalışan farklı bir kasamdan RAM'leri söküp taktım bip sesi yine vardı muhtemelen RAM'ler sağlam. Ekran kartıda sağlam. Bende anakarttan şüpheleniyorum fakat emin olamadım. Garantiye yollamalı mıyım? Bios pilini söktüm 10 dk oldu şimdi tekrar takıp deneyeceğim.

Dün akşam bir elektrik kesintisi oldu. 10 dk sonra anlık olarak gel git yaptığı için bende bilgisayarın kablolarını zarar gelmemesi açısından söktüm. Bugün açarken video olarak attığım bip sesleri gelmeye başladı. Araştırdığım kadarı ile ekran kartı arızası olarak görünüyor. Ekran kartını söküp denediğimde aynı uyarı devam ediyordu. Farklı bir ekran kartı ile denedim, aynı uyarı sesi tekrar vardı. Bilgisayarda takılı olan ekran kartını başka kasada denedim ekran kartı çalışıyordu. Bu sebeple ekran kartının arızalı olduğu ihtimalini eledim. Sorun başka ne olabilir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Benim bilgisayrımdan da aynı sesler gelmişti 2 kez. Ama artık gelmiyor.

Sistemde klavye takılıysa çıkarın.
Olmazsa sistemi farklı bir işlemci ile deneyin.

Uzay montaj olarak kurdum tekrardan, klavye vs. takılı değil. BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp denedim sorun devam ediyor.

Bip sesleri genellikle kasaya gelen elektrik az olduğundan yani güç kaynağınızın kablolarında sıkıntı olabilir.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı