Bilgisayardan gelen cızırtı sesi

DanqeR0

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaslar pc yi yeni toplamıstım.Ekran kartını en son aldım powercolor r9 280x ekran kartını taktıkdan sonra crysis 3,far cry 3 gibi saglam oyunları ultrada oynuyor kasmadan performansı iyi ama oyunların açılısında kasadan cızırtı sesi geliyor tamami ile oyuna girince kesiliyor ses ekran kartı taraftan geliyor problem tam olarak ne olabilir acaba ? eski ekran kartı 1gb ram 128 bit dandik bişiydi tabi o kartla crysis 3 felan giremedim ama knight online adlı oyun giriyordum cızırtı yoktu r9 280x de knightada girerken ilk girişte aynı cızırtı sistem gereksinimi istemeyen hafif oyunlardada girişte ses oluyor yani problem ne olabilir acaba ?

Ses sadece oyunlara girerken oluşuyorsa, bekleme durumunda o sesi almıyorsanız tecrübelerime dayanarak söylüyorum muhtemelen bilgisayarınızda eski bir HDD kullanıyorsunuzdur. Eski HDD' nizi değiştirip yerine gıcır gıcır bir SSD alırsanız hiçbir ses sorununuz kalmaz.. :)

HDD nedir kısaca onuda açıklayayım, bilgisayarınızdaki hafıza ve yükleme işlemi yapan diskinizde kullandığınız aygıttır. Eski teknoloji ürünü olan fakat hala yerini ucuz maliyeti sayesinde koruyan Hard Disk Drive' ların içinde hareketli, manyetik, nikelajlı demiri andıran diskler bulunur. Bu diskler siz oyuna girdiğiniz an daha fazla dönmeye başlar ve diskinizin ömrü dolduysa şayet ses gelmesi oldukça normal. Eski arabadan nasıl ses gelirse aynı sistem HDD' lerde de olur. Ben size SSD alın dedim, kısaca onlardan da bahsedeyim; SSD yani Solid State Drive' ların içerisinde HDD' lerdeki gibi hareketli parça yoktur. Bu sayede uzun süre kullanımdan sonra bile ses oluşmaz, çünkü ses oluşturacak parça yoktur. Önemli bir nokta daha var SSD' ler HDD' lerin yaklaşık 25 katı daha hızlıdır. İyi forumlar.. :) . NewComputer.

Hayır pc de kingston v300 ssd var HDD yok cıkardım :) gerçi ssd de performansıda iyi diyemem ya.Öyle olsaydı eski 1gb 128 bit lik kartla Knight online girerken o dandik kartla yani ses yoktu bu r9 280x i taktım knighta girerkende sadece giriş esnasında ses oluyor genel olarak.İnternetten arastırdım bazıları güç kaynagı felan yetersiz olabilir demiş eski ekran kartı güç tüketimi az oldugu için yetiyor ses yapmıyor olabilir bu r9 280x fazla güç tüketimi yapıyor dicem ama 750w +80 plus güç kaynagı var fazla fazla yeter diye düşünüyorum valla sıkıntıyı çözemedim :)

Teşekkürler o dediklerinizi biliyorum zaten :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı