Bilgisayardan gelen cızırtı sesi

Scream_00

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
macos ile bağlanıyorum, ilk iki dosyayı açamadım, wav olarak kaydederseniz duyabilirdim, son dosyada fare tıklamasından başka bir ses duyulmuyor.

Son zamanlarda ben de bu olay yüzünden konu açtım. Aynı sesler bende de mevcut özelikle oyun oynadığım vakitlerde. RTX 2060'ı bilgisayarıma taktığım ilk vakit böyle ses yapmıştı, bende kartı iade etmiştim. Ama eski ekran kartımı bilgisayarıma taktığım vakit bile bu sesler kulağıma geliyordu. Hala da geliyor. Sorunun kaynağını ben de tam çözemedim fakat bana söylenenlere göre ekran kartı coil whine sorunu veya güç kaynağının kondansatörlerinden gelen bir ses olabilir. Güç kaynağını bir dikkatli dinlemeye çalışın.

HDD'leri söküp dinledim hala ses geliyordu. Bilgisayar yükteyken olmuyor. Boştayken oluyor.

Dün bende de aynı sorun oldu. Yeni güç kaynağı aldım. İçinden ses geliyordu. Büyük ihtimalle kondansatör den. Geri gönderdim incelenecek. Eğer ürünün garantisi varsa gönderin. (Yükte denemedim hiç)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı