Bilgisayardan gelen garip ses

@Nazım Paşa Tamam onunla da test ederim. Acaba ses bilgisayarın başka bir parçasından geliyor olabilir mi ? Çünkü daha önce Seagate 160 GB'lik HDD kullanıyorken de yer yer böyle sesler çıkıyordu. PSU'da sorun olabilir mi ? PSU'yu 2012 veya 2013'ten beri kullanıyorum.

Anladım. Bilmiyorum PSU eski zaten herhalde ömrünü doldurma sesleri diye aklıma o da gelmişti, belki ondandır diye düşünmüştüm. Bu HDD'de 2-3 yıllık var zaten.

Son düzenleme:
Buyrun arkadaşlar, uzun süre sonra test sonuçlarını paylaşıyorum. Aslında bu kadar uzun zamandan sonra atmamın sebebi belki tekrar ses çıkarmaz diye gözlemlemekti ama malesef oyun sırasında ses olabiliyor.

Eki Görüntüle 283076

Eki Görüntüle 283077
Kardeş aynısı benim başımada geldi sorun HDD kaynaklı.Program yanıltıyor.Ses çıktığı zaman HDD'nin güç kaplosunu çıkart ses kesilecek mi baksana.

P
@Nazım Paşa Tamam onunla da test ederim. Acaba ses bilgisayarın başka bir parçasından geliyor olabilir mi ? Çünkü daha önce Seagate 160 GB'lik HDD kullanıyorken de yer yer böyle sesler çıkıyordu. PSU'da sorun olabilir mi ? PSU'yu 2012 veya 2013'ten beri kullanıyorum.
PSU fanıda çıkartabilir.

Ayrıca sorun WD 1 TB Blue genelinde olan bir sorun. Bende de aynı ürün var ve Metali metale sürter gibi ses çıkarıyor. Garantisi varsa gönderin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı