Bilgisayardan gelen koku

RX 560 Tİ

Hectopat
Sistemin 2-3 aylık bir sistem. Kasanın içini kokladığımda tuhaf bir koku geliyor tam olarak yanık kokusu değil ama yaklaşınca yüzüme hafif bir sıcaklık vuruyor ve koku da tam olarak o sıcaklığın geldiği bölgede oluyor. Yaklaşık elektrik gitmelerinden falan 8-9 kere aniden kapandı açıkken bundan kaynaklanabilir mi bu koku? Fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma ilk olarak donanım, ekran kartı, işlemci fanı gibi şeylerin altındaki şeffaf örtünün kaldırılmadı mı acaba geldi konu nereden geliyor tam olarak?

PSU marka model, sisteminin sıcaklık değerleri bir de bileşenlerini paylaşır mısın?
Sistemin sıcaklık değerleri normal ekran kartı max 70 derece işlemci ise max 55 dereceye cıkıyor.Güç kaynağı olarak sharkoon shp650 v2 80+ güç kaynağını kullanıyorum.Bileşenlerim ise işlemcim ryzen 3 1200,ekran kartım rx 560 4gb modeli,A320m anakart,8gb ram.
Aklıma ilk olarak donanım, ekran kartı, işlemci fanı gibi şeylerin altındaki şeffaf örtünün kaldırılmadı mı acaba geldi konu nereden geliyor tam olarak?
Koku kasanın hava alması için bırakılan yukarıdaki boşluktan geliyor.Psu ise alt kısımda.

Sistemin sıcaklık değerleri normal ekran kartı Max 70 derece işlemci ise Max 55 dereceye cıkıyor. Güç kaynağı olarak Sharkoon shP650 V2 80+ güç kaynağını kullanıyorum. Bileşenlerim ise işlemcim Ryzen 3 1200, ekran kartım RX 560 4 GB modeli, A320M anakart, 8 GB RAM.

Koku kasanın hava alması için bırakılan yukarıdaki boşluktan geliyor. PSU ise alt kısımda.

Sıcaklık değerlerinde normal. Valla bilemedim umarım bilen birileri çıkar veya kendin sorununu çözersin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı