Bilgisayardan gelen ses

Fanlardan ise fanı sökün ve üzerindeki etiketi çakmak yardımıyla ısıtıp sökün. Oradaki tıpayı çıkarıp içine Makine Yağı dökün. Sonra tıpayı takın ve elinizle fanı birkaç tur dönderin. Daha sonra tekrar yerine takın. Sorununuz Fan kaynaklı ise çözümü bu.

Oyunu açıyorum bilgisayardan coil whine gibi ses geliyor. Sebebi nedir?
Coil Whine, net söylüyorum. Ben de ilk geldiğinde kabullenmek istemedim konular açıyordum coil whine gibi tiz ses diye. Oyuna girince ve ekran kartı yüke maruz kalınca çıkar bu tiz ses. Ancak, bazı durumlarda bu ses PSU'dan da gelebilir. Tüm bileşenleri uzay montaj yaparak test etmelisiniz. Eğer sorun ekran kartındaysa ve ses çok geliyorsa (çoktan kastım fanlar çalıştığı halde bariz duyulan, kulaklık takılı olsa da sesini duyduğunuz) garantiye gönderin. Çok azsa takmayın kafanıza zira ben öyle yaptım. İlk başta yediremedim ne coil whine'ı kardeşim diye ama kabullenmek gerek. Hiç zararı yok sadece ses rahat olun.

Coil Whine, net söylüyorum. Ben de ilk geldiğinde kabullenmek istemedim konular açıyordum coil whine gibi tiz ses diye. Oyuna girince ve ekran kartı yüke maruz kalınca çıkar bu tiz ses. Ancak, bazı durumlarda bu ses PSU'dan da gelebilir. Tüm bileşenleri uzay montaj yaparak test etmelisiniz. Eğer sorun ekran kartındaysa ve ses çok geliyorsa (çoktan kastım fanlar çalıştığı halde bariz duyulan, kulaklık takılı olsa da sesini duyduğunuz) garantiye gönderin. Çok azsa takmayın kafanıza zira ben öyle yaptım. İlk başta yediremedim ne coil whine'ı kardeşim diye ama kabullenmek gerek. Hiç zararı yok sadece ses rahat olun.
GPU yüke binmiyor ki oyunun bekleme menüsünde oluyor. Valorant gibi bir oyunda RX 5700XT nasıl yüke binebilirki ?

GPU yüke binmiyor ki oyunun bekleme menüsünde oluyor. Valorant gibi bir oyunda RX 5700XT nasıl yüke binebilirki?

Dediğimi yaptınız mı? Bu arada sadece fanlar değil PSU içerisindeki fandan da gelmiş olabilir ne kadar fan varsa yağlayın siz:D

Yapmak isterdim fakat çok uğraştırıcı onunla uğraşmak yerine dinlemeyi tercih ederim. Fazla ses çıkarmıyor zaten.
Uğraşamam derseniz siz bilirsiniz:D. Fakat sonrası daha kötü olabiliyor Coil Whine değilse.

GPU yüke binmiyor ki oyunun bekleme menüsünde oluyor. Valorant gibi bir oyunda RX 5700XT nasıl yüke binebilirki ?
Olur kardeşim oyuna girdiğin anda çıkmaya başlar o ses. Özellikle menüde ve oyun içinde çıkar, yükleme ekranlarında azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı