Bilgisayardan Gelen Tiz Ses

Dante

Kilopat
Arkadaşlar Nvidia GTX 660 Ti 2 GB ekran kartım, i5 3470 3.2 Ghz işlemcim, 8 GB RAM'im ve sorunuma çözüm olucaksa yazabiliceğim başka parçalara sahip biR bilgisayarım var. Bir buçuk aylık bu tosuncuk sorunsuz çalışıyor ama Bioshock İnifitnite, Dead Space 3 ve Sims 3 oyunlarında oyunu açınca kasadan ziii ziiii iii ziii diye az şiddetli bazı sesler çıkıyor.

Ama oyunlarda bir kasma olmuyor. Yani mesela Dead Space 3 için Fraps ile FPS ölçme girişimim oldu. 460 FPS'yi görüyorum. Genellikle 150-200 arası FPS ile devam ediyor. Belki daha fazla hatırlayamıyorum yani bir kasma söz konusu değil ama bu ses oyunlarda hareket edince falan devam ediyor. Bu bir sorun mu ?

Sıkıntı var mı ? Müdahale etmeli miyim ? Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kasadan geliyorsa bu fanların birinden kaynaklanabilir, bütün fanların kablosunu çıkar öyle dene hangi fandan olduğunu öğrenirsin.

eyvallah hocam bi ekstra bilgi veriyim oyunlarda vsync özelliğini açınca bu ses kesiliyo ama kapalıysa bu ses başlıyo ekran kartıyla bi alakası var sanırım merak ettiğim bu bi sorunun göstergesimi yoksa alakası yokmu

Yok o ses normal eskiden benimde oluyordu bazı oyunlar açılınca zzz ses çıkarıyo değişik bir ses. Özellikle Knight Online de çıkarıyordu.

Ekran kartı fanları yüksek hızda döndürüyor olabilir ondan da kaynaklanabilir, fakat rahatsız oluyorsan V-Sync kapatıp oynarsın, maden sorunu çözüyor.

bir kaç yerde daha okudum onlarda normal yazmış bilgisayardan az çok anlayan biriyim net bilgilerim yok zalman marka bi kasa benimki sol ve sağ tarafının belli bölümü açık içi görünüyo yani arada sadece demir var garip anlatılıcak gibi değil sonuçta ses rahat geçebilir belki ondan bu kadar net duyuyorumdur

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı