Bilgisayardan gelen tiz sesi

Deassis

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı 1 hafta oldu, topladım. İlk başta sıvı soğutma pompasında sıkıntı vardı, değişimini yaptım ses kesildi. Şimdi ise bir ses geliyor CoilWhine sesi gibi ama ekran kartını çıkarınca da geliyor. Sıvı soğutmayı da çıkarınca geliyor, fanlarda da sıkıntı yok onları kapatınca da geliyor. Yani her şeyi denedim güç kaynağı ve harddiskte de sorun yok. Çözemedim bir türlü.
Anakart: ASUS X570-E GAMING bundan şüphelenmeye başladım artık. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın bir zamanda benim de başıma gelmişti. Mouse oynattıkça daha çok artan ses oluyor mu? Sorun güç kaynağından kaynaklıydı. Ancak kasadan ayrı bir yere ayırarak sesi ayırt edebilmiştim.

Güç kaynağı bobinlerden veya HDD sesi olabilir. Yeni nesil CPU larda CoilWhine benzeri ses çıkıyor. Sadece İntel CPU larda gözlemlediğim bir sorun.

PSU'dan geliyor büyük ihtimal maalesef ki aynı sorun bende de var. Kasanın arkasında kulağınızı PSU'ya yaklaştırınca anlarsınız ondan gelip gelmediğini.

Yakın bir zamanda benim de başıma gelmişti. Mouse oynattıkça daha çok artan ses oluyor mu? Sorun güç kaynağından kaynaklıydı. Ancak kasadan ayrı bir yere ayırarak sesi ayırt edebilmiştim.
Maouse'yi oynattıkça artan bir ses yok mağlesef ama Güç kaynağını bi dışarı çıkarıp tekrar denemekte fayda var sanırım.
Güç kaynağı bobinlerden veya HDD sesi olabilir. Yeni nesil CPU larda CoilWhine benzeri ses çıkıyor. Sadece İntel CPU larda gözlemlediğim bir sorun.
HDD'de sıkıntı yok onu komple çıkardım zaten gene ses geliyorda Güç kaynağına bi daha bi dışarı çıkarıp bakmam lazım teşekkür ederim.
PSU'dan geliyor büyük ihtimal maalesef ki aynı sorun bende de var. Kasanın arkasında kulağınızı PSU'ya yaklaştırınca anlarsınız ondan gelip gelmediğini.
Denedim hocam ama mağlesef güç kaynağından değilde sanki alttaki m2 ssd yuva yerinden geliyor gibiydi tekrardan bi diyeceğim teşekkür ederim.

Maouse'yi oynattıkça artan bir ses yok mağlesef ama Güç kaynağını bi dışarı çıkarıp tekrar denemekte fayda var sanırım.

HDD'de sıkıntı yok onu komple çıkardım zaten gene ses geliyorda Güç kaynağına bi daha bi dışarı çıkarıp bakmam lazım teşekkür ederim.

Denedim hocam ama mağlesef güç kaynağından değilde sanki alttaki m2 ssd yuva yerinden geliyor gibiydi tekrardan bi diyeceğim teşekkür ederim.
Anakarttan geliyor olabilir o zaman.

Evet hocam ama ilginç olan anakartın neresinden böyle bir sıkıntı çıkarabilir ben tam bunu çözemedim mağlesef.
Bende anakarttan mouse hareket ettirince ses geliyordu bütün güncellemeleri yapınca ses kesildi. Bir deneyin olmadı değişim talep edersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı