Bilgisayardan görüntü gelmiyor, USB kaynakları çalışmıyor

epeksak

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı bir gün önce düzgün bir şekilde kapatıp akım koruyucu prizin düğmesini kapatarak gücünü kestim. Ertesi gün bilgisayarı açmak için power düğmesine bastım, kasa fanları, ekran kartı ve işlemci fanları çalışıyor, anakart ışığı falan yanıyor fakat monitöre ve klavye, mauseye enerji gelmiyor. (MSI Z97 anakart) Anakartın üzerinde ki displayda '00' yanıyor. İnternette bununla ilgili bir çözüm bulamadım. Ekran kartını çıkartıp monitörü anakart üzerinden bağladım fakat sonuç yine aynı. Sorun ne olabilir, hepsini garantisi bitmiş durumda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın kitapçığı elinizde mi arka tarafta veya kasanın içinde anakart üzerine bir clear cmos düğmesi mevcut mu ?

Anakartı tamire verdim, bilgisayarcı "-bios silinmiş" deyip bios çipini çıkartıp güncel bios yazılımını yükledi. Tekrar çipi lehimleyip açtı sonuç değişmedi. Şuan elimde MSI Gameing5 anakartla bir başıma çaresiz bekliyorum.

RAM'ları söküp sırayla tek bir tane ile farklı slotlardan çalıştırmayı deneyin. Ekran kartsız. Dahili görüntü bağdaştırıcısını kullanarak. Hiçbir USB bağlı olmasın. Sadece güç kablosu ve monitör.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı