Bilgisayardan mining virüsü nasıl temizlenir?

Cihan yeni

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci;
Xeon E5-2660 V4 - 4.0 GHz OC

Fan;
RAMPAGE 80mm RM-C07

Anakart:
Huananzhi X99 P4F

Ekran Kartı;
Galax GeForce RTX 3060 12GB (1 CLİCK OC)

Bellek;
GSKILL RipjawsV 4x32GB Siyah 3200Mhz DDR4 CL16

Depolama SSD;
WD Blue SN570 SSD (1 TB)

Kasa/Güç Kaynağı;
Revenge Spirit (Black)
FSP H3-700 700W (80+ bronze)
Meslek
Öğrenci
Meslek
Öğrenci
Merhaba ben bigisayara yanlışlıkla sanırım mining virüsü yükledim. Bundan şu sebeple şüpheleniyorum, benim ekran kartı normalde Half-Life 2 yüksek ayarda bile fan açmıyor 0 dB modu olduğu için ama şu anda boşta bile sürekli fan döndürüyor. Kaspersky ile tam detaylı tarama yaptım ama düzelmedi. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba ben bigisayara yanlışlıkla sanırım mining virüsü yükledim. Bundan şu sebeple şüpheleniyorum, benim ekran kartı normalde Half-Life 2 yüksek ayarda bile fan açmıyor 0 dB modu olduğu için ama şu anda boşta bile sürekli fan döndürüyor. Kaspersky ile tam detaylı tarama yaptım ama düzelmedi. Rica etsem yardımcı olabilir misiniz?
Format kesin çözüm.

Görev yöneticisini aç, ne o kadar çok yiyor bi' bak.
Win + R yapıp msconfig.exe yazın Microsoft öğelerini gizleyin ve şüpheli tüm şeyleri kapatıın.
Görev yöneticisi açıldığında mining işlevlerini durdurabiliyorlar artık, veya siz sadece bilgisayarı AFK bıraktığınızda çalışıyor, siz işlem yapmaya başlayınca çalışmayan mining virüsleri bile var.

Mining virüsleri çok gelişti genelde anlamanız imkansız gibi bir şey aslında. Bence burada daha çok ne indirdim neden geçmiş olabilir yapıp format atıp atmamakla karar vermeniz daha iyi gibi.

Geri
Yukarı