Bilgisayardan mobil oyun yapıp telefondan oynamak mümkün mü?

Bondrewd

Hectopat
Bilgisayardan Unity üzerinden mobil oyun yapıp bunu telefondan oynamam (Google Play'e koymadan) mümkün mü? Mümkünse nasıl yapabilirim? Bunun için Unity'yi nasıl öğrenmem gerekiyor? Kendim oynamak için basit, iki boyutlu bir oyun yapmayı düşünüyorum.

Tabii ki de yapabilirsin sonra onu APK dosyasına çevirip telefonuna atıp kurarsın ama nasıl APK dosyasına çeviriceğin hakkında pek bir bilgim yok. Telefonda oynamak için Unity'de belirli bir ayar yapmana gerek yok sadece 2 boyutluyu seçip proje oluştur gerisi sende.

Son düzenleyen: Moderatör:
Visual Studio 2022 community Edition programında Unity ile oyun geliştirme seçeneği var paket olarak onu indirebilirsin.

Bilgisayardan Unity üzerinden mobil oyun yapıp bunu telefondan oynamam (Google Play'e koymadan) mümkün mü? Mümkünse nasıl yapabilirim? Bunun için Unity'yi nasıl öğrenmem gerekiyor? Kendim oynamak için basit, iki boyutlu bir oyun yapmayı düşünüyorum.

Elbette. Build kısmından Android'i seçeceksin, ki bunun için kurarken Android desteğini de indirmen lazım. Daha sonra da telefona atarsan olur herhalde. Eğer kaynak ararsanız Unity'nin kendi sitesi 750 saatten fazla bedava içerik sunuyormuş onları da inceleyebilirsiniz, şimdiden kolay gelsin.

Ayriyeten eğer webgl buildi yaparsanız webgl destekleyen tüm tarayıcılardan İnternet üstünden de oyununuzu oynayabilirsiniz. Bu da bir seçenek, tabi eğer oyununuz fazla kod barındırıyorsa önermem zira yavaş açılabilir veya kasabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı