Bilgisayardan Patlama Sesi Geldi

Maksimum 500TL ama hepsini kullanmak zorunda değilim.
Evde 350W bir PSU buldum. Yanan parçaları değiştirsem çalışır mı?
Tam olarak emin değilim ama o sisteminize yetecek bir psu çünkü RX550 extra güç beslemesi istemiyor diye biliyorum, istiyorsa yetmez tabi ki.
Ekrankartınız ek güç istemiyor gibi gözüküyor techpower up tan kontrol edince
1580740310159.png

1580740340081.png

Siz yine de 350w lık powerın yanındaki verdiği güç değerlerini gösteren bir resim atarsanız daha sağlıklı olacaktır.

PSU calculator diye bir sitede sitem parçalarını yazıp yaklaşık güç tüketimini öğrenebiliyorsunuz.
Sizin sisteminiz bu kadar güç tüketiyor tabi ki tahmini olarak.
1580740486189.png

8-9 yıllık PSU'yu tamir ettirmeye değmez. O parçaların da bir ömrü var ve yavaş yavaş o ömürleri dolmuş, emekliliğini istemeye başlamış.

Tavsiyem hem sonraki sistemde de kullanacağın, geleceğe dönük en az 650 Watt bir PSU. 80+ zorunluluğunü zaten söylemiyorum bile.

Elinizde yeterli PSU varsa boş yere para harcamayın daha sonra sistem alırken ihtiyacınıza göre seçer alırsınız, yoksa PSU ya göre sistem toplamak zorunda kalırsınız şimdi alırsanız.

Elinizde yeterli PSU varsa boş yere para harcamayın daha sonra sistem alırken ihtiyacınıza göre seçer alırsınız, yoksa PSU ya göre sistem toplamak zorunda kalırsınız şimdi alırsanız.
350W olduğu için yeterli değil.
Arkadaşlar PSU aldım ve sorun çözüldü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı